Türkiye’den Bitcoin Nasıl Alınır?

Türkiye’den Bitcoin Nasıl Alınır?

Birikimlerini Bitcoin üzerinde yatırım yaparak değerlendirmek isteyen kişilerin ilk karşılarına çıkan soru bitcoin nasıl alınır oluyor. Farklı para birimleri veya emtialar şeklinde ellerinde bulunanları Bitcoin cinsine çevirmek isteyenlerin öncelikle kripto para piyasasının en önemli unsurlarından biri olan dijital cüzdanlara sahip olması bekleniyor. Online olarak kullanılabilecek ve fiziksel bir yükümlülük getirmeyen cüzdanlar ile yazılım şeklinde bilgisayarların hard disklerine eklenebilen cüzdanlar olmak üzere iki farklı cüzdanla Bitcoin alımlarının gerçekleşmesi sağlanabiliyor. Sadece cüzdanlarla değil değiş tokuş yapmaya imkan veren platformların kullanılmasıyla da Bitcoinlerin alınıp satılması mümkün oluyor. Türkiye’den Bitcoin satın almak isteyenler için hizmet veren pek çok site bulunuyor.

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Alınabilecek Siteler

Bitcoin alım satımlarında olmazsa olmaz araçların başında gelen cüzdanlar Türkiye’de hizmet veren kimi siteler üzerinden alınabiliyor. Bu siteler cüzdan sunabilmesiyle aynı zamanda Bitcoin alım satımlarının gerçekleşmesine de olanak sağlıyor. Bu sebeple bitcoin nasıl alınır sorusuyla yola çıkan kişiler için bu tür sitelerden söz etmek gerekiyor. Koinim, Paribu, Btcturk gibi daha pek çok site aracılığıyla sanal cüzdan oluşturarak Bitcoin alımları gerçekleşebiliyor. Bu sitelerden hangisinin seçilmesi konusunda karar verme aşamasında sitelerin kullanıcılara sunduğu imkanlara odaklanmak gerekiyor. Sitelerin özellikle cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi farklı platformlarda internet üzerinden sanal cüzdanı yönetmeye imkan sağladığı altyapılarının bulunması halinde bu tür sitelere güvenerek işlem yapmak mümkün oluyor.

Bitcoin üzerine yatırım yapacak kişilerin bitcoin nasıl alınır diye arayıştayken dikkat etmesi gereken bir başka nokta üzerinden işlem yapacakları sitelerin kendilerine sundukları imkanları araştırması oluyor. Burada farklı online platformların belirlemiş olduğu banka limitlerinin öğrenilmesi en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan oluyor. Özellikle para çekip yatırma konusunda limitleri yüksek olan kişilerin özgürce hareket edebileceği platformlara yönelmesi bu noktada önem kazanıyor.

Bitcoin Alım Satımının Güvenilirliği

Kimi ülkelerde resmi olarak ödeme yapılırken kullanılan bir birim olan Bitcoin, Türkiye de dahil olmak üzere kimi ülkelerde elektronik para şeklinde bile değerlendirmeye alınmıyor. Ancak bu durum Bitcoin’in güvenilirliği konusunda önemli bir husus teşkil etmiyor. Çünkü burada yasal anlamda bir boşluk ortaya çıktığı için Bitcoin’in güvenilirliği ile ilgili tüm konular doğrudan yatırımcının kendisi ile alakalı hale geliyor. Böylece yatırımcılar kendi alabilecekleri risk çerçevesinde işlemlerini yapabiliyor.

Bitcoin hakkında bitcoin nasıl alınır bunu öğrenen kişiler bu işlemleri daha güvenli nasıl yapabileceklerinin yolunu aramaya başlıyor. Bu noktada kullanıcıların son derece dikkatli olması gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunların arasında cüzdan şifrelerinin başka kişilerin eline geçmesi, bilgisayarın hacklenmesi sonucu meydana gelebilecek çalma olaylarına maruz kalmamak için mutlaka çok dikkatli bir şekilde sanal cüzdanların kullanılması gerekiyor. Bütün bu noktalara dikkat edildiğinde her bir işlemi sisteme özel kodlarla kaydedilen Bitcoin alım satımları sorunsuz şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Comments (No)

Leave a Reply