Edge Markets Ripple Ödemelerde Öncü Olacağını İddia Etti!

Kripto para dünyasının son dönemdeki en yenilikçi ve hareketçi kripto para birimlerinin başında gelen ripple ile ilgili çeşitli platformlar tarafından detaylı raporlar yayınlanmaya devam ediliyor. Bu noktada Edge Markets tarafından yayınlanan raporda Ripple’ın devrim yaratabilme gücünün bulunduğu üzerinde duruldu. Ripple xRapid ürünü üzerinde duran platform birkaç şirketin bu ürünlerle çalışmaya başladığına dikkat çekti. Ripple’ın piyasadaki büyüyüşünün devam etmesi ve pek çok kripto para biriminin durgunluk ya da gerileme yaşadığı bir dönemde bunun gerçekleşmesi Ripple’ın rakiplerine fark atmasını da sağlıyor. Ödemeler noktasında çeşitli değişiklikler getiren Ripple var olan bankacılık sistemlerinde de değişiklik yaratabilecek bazı özelliklerle gelebilir. Bankalar da dahil olmak üzere pek çok finansal kurumun Swift servisini kullanması para transferlerinin yavaş ve pahalı olmasının temel sebebi olduğu düşünülüyor.

Edge Markets Ripple

Edge Markets Ripple

XRapid Hız ve Kolaylık Getiriyor!

Ripple tarafından geliştirilen xRapid sayesinde şirketlerin ödemelerini çok daha hızlı ve kolay bir biçimde yerine ulaştırmaları mümkün olabiliyor. Talepler doğrultusunda bankaların ve finansal kurumların likidite ihtiyaçlarını karşılamada son derece başarılı bir sistem kuran bu ürünün kullanımında çeşitli ülkelerde bulunan fonlanmış hesaplara da gerek kalmadığı için ripple adını bu ürüne geniş kitlelere kolaylıkla duyurabiliyor. İşte bu nedenle Edge Markets tarafından Ripple’ın ilerleyen zamanlarda yeni ödeme sistemlerine öncü olabileceği belirtiliyor. Çünkü özellikle büyük finansal kuruluşlar her zaman daha iyi likidite sağlayan araçları tercih etmeye yöneliyor.

Ripple Ürünlerinin Avantajları Neler?

Edge Markets tarafından hazırlanan raporda ripple üzerinde yetkili olan bazı stratejistlerin görüşlerine de yer verildi. Burada işlemlerin gönderildiği yerden bağımsız bir şekilde tamamlanmasına vurgu yapıldı. Sadece birkaç saniye içinde gerçekleşen bu işlemlerde ücretlerin Swift başta olmak üzere diğer pek çok ödeme yöntemine kıyasla çok daha ucuz olması Ripple ürünlerini ön plana çıkarmaya yetiyor. Bununla birlikte Ripple’ın bir cazibe merkezi haline gelmesi ve ekosisteminin içerisinde pek çok şirketin dahil olma potansiyelinin bulunması da kripto para alanında en çok talep edilen özellik olan düşük volatiliteyi Ripple’a kazandırabiliyor. Özellikle kurumların bu piyasada yer alması Ripple’ın özellikleri ile mümkün olabilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply