Bitcoin Fiyat Tahmini; 55 Bin Dolar İddiası!

Özel bir tanıtıma gerek kalmadan bilinirliğini her geçen gün daha geniş kitlelere yaymakta olan Bitcoin kullanıcı sayılarını da artırmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin’e erken giriş yapan pek çok kişinin bugün ulaşılan noktada elde ettiği kazançlar yeni katılımcılar için en büyük motivasyon kaynaklarından biri oluyor. Bitcoin hakkında ortaya atılan bir iddia çok kısa bir süre Bitcoin’in çok büyük kazançlar getirebileceği durumunu ortaya çıkardı. 2017 yılında yaşan fiyat yükselmeleri ile Bitcoinlerini satan pek çok kişinin 2018’in başını beklemesi halinde üç kata kadar fazla kazanç elde edebileceği sonradan görüldü. Bir uzman tarafından yapılan bitcoin fiyat tahmini doğrultusunda Bitcoin’in ilerleyen zamanlarda 55 bin dolar ve üzerine çıkması bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin’in Değeri Neden Çok Yüksek Olacak?

Uzman tarafından yapılan açıklamalarda 2018’in Bitcoin için oldukça zorlu geçtiğinden bahsediliyor. Ancak son gelinen haliyle bile Bitcoin değerinin bugünkü değerinin 75 katından da üstüne çıkabileceği belirtiliyor. Hatta çok uzak bir gelecek için öngörülen bitcoin fiyat tahmini ise 700 bin dolar seviyelerinde. Üç dört yıllık bir periyot sonunda da 250 bin dolar gibi bir seviyeye ulaşılacağı iddia ediliyor. Bugünlerde yaşanan gelişmelere bakıldığında yakın bir gelecekte gerçekleşmesi mümkün görünmeyen bu gelişmelerin uzman tarafından dile getirilen gerekçelere bakıldığında gerçekleşme ihtimali de bulunuyor. Çünkü Bitcoin’in altının yerine geçecek bir değer olması ihtimali göz önünde bulundurularak bu iddialar ortaya atılıyor.

Yüksek Bitcoin Tahmini Neye Dayandırılıyor?

2020 gibi bir veya iki senelik bir sürecin sonunda değerinin 55 bin dolar seviyelerine gelme ihtimali bulunduğu belirtilen Bitcoin için bu bitcoin fiyat tahmini ortaya konurken uzman tarafından bazı gerekçeler de ortaya atılıyor. İlki Bitcoin’in altının yerine geçebileceği ihtimali olan gerekçelerden ikincisi ise dünyada kullanılmakta olan geleneksel para birimlerinin yerine Bitcoin’in geçebileceği oluyor. Toplam değerlerine bakıldığında Bitcoin’in çok uzak olmadığı görülen çeşitli para birimlerinin yerine geçmesinin Bitcoin fiyatlarının çok hızlı bir şekilde yükselmesine sebep olabileceği de belirtiliyor. Tüm bu iddialara rağmen Bitcoin’in bir balon olduğunu ve yerle bir olacağını iddia eden uzman ve analistler de bulunuyor.

Comments (No)

Leave a Reply