Kripto Para Birimleri Tekrar Düşüş Trendine Girdi!

Kripto paraların hemen hemen yılbaşına kadar uzanan bir süreçte yaşadığı fiyat yükselmeleri yatırımcıların kazançlarını artırırken onları mutlu etmişti. Bu gelişmede Bitcoin’in tarihinde gördüğü en büyük düşüş trendlerinden birini yaşamasının önemli bir rolü bulunuyordu. Ancak Bitcoin’in fiyatında yaşanan düzelmelere bağlı gerçekleşen fiyat artışı ve piyasa hacminin de bununla doğru orantılı olarak genişlemesi kripto para birimleri için tekrar değer kaybının ortaya çıkmasına sebep oldu. Pek çok yatırımcı bütün bu gelişmeler karşısında çeşitli kripto paralarda değerlendirmekte olduğu yatırımlarını Bitcoin’e geçirmeye başladı.

Yıl Sonuna Kadar Ralli Yapabilecek Kripto Paralar

Değer Kaybı En Çok Hangi Birimlerde Gerçekleşti?

Bitcoin Cash kripto para biriminde yaşanan hard fork beraberinde 1,5 aylık bir sürede büyük bir düşüş trendini Bitcoin için getirdi. Özellikle tekrar eski konumuna gelebilmesi için Bitcoin’e tanınan 4 bin dolar gibi bir seviyenin piyasa tarafından kabul görmesi ve dengeleme fiyatlarında da bu rakamın 7 bin 300 dolara kadar uzanması yatırımcıların piyasayı daha yakından izlemesine sebep olmuştu. Kripto para sahibi olan kişiler düşüşlerin yaşandığı sırada Ethereum örneğinde yaşandığı içi kripto para birimleri için sayış yaparak düşüş etkisini kuvvetlendirdi. Bitcoin alımından çok bu düşüşlerden kaynaklanan fiyat değişimlerinde değer kaybının en çok yaşandığı yoğun kullanılan kripto para birimleri ise Bitcoin ve Ethereum oldu.

Kripto Paralar

Kripto Paralar

Düşüşler Karşısında Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Kripto paralarda düşüş yaşanırken özellikle hızlı bir düşüşü deneyimlemiş olan Bitcoin ve Ethereum gibi birimlere yatırım yapan kullanıcıların kendilerini uzun bir süredir benzer şartlarda devam eden piyasa içerisinde her olumsuz duruma karşı hazırlaması söz konusu olmuştu. En son 4 bin 200 dolar gibi bir rakama ulaşan ve yatırımcıların yoğun miktarda Bitcoin alımı ile sonuçlanan dönemin ardından fiyatın tekrar 4 bin dolar seviyelerine gerilemesi yatırımcıları temkinli olmaya itti. Yatırımcıların bu aşamadan sonra yatırımlarını yönetirken her zaman kontrollü bir şekilde fiyatlarda ve piyasa hacimlerinde yaşanan değişimleri dikkatli bir şekilde izleyerek hareket etmesi gerekiyor. Özellikle en ufak endişe yaratan gelişimler karşısında bunların doğuracağı sonuçlara öncesinde hazırlık yapmak gerekiyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply