Ethereum Aktif Kullanıcılarını Kaybediyor!

Kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapıp kısa sürede güvenilir bir kripto para birimi haline gelen ethereum 2017’nin sonlarına doğru en parlak zamanlarını yaşamıştı. 2018’in ilk aylarında da devam ettirebildiği etkisiyle varlığını sürdürmekte olan Ethereum’dan gelen son rakamlar beklenmedik sonuçlar olarak değerlendiriliyor. Etherscan.io isimli internet sitesinden derlenen verilere göre Ethereum ağı içerisindeki cüzdan sayısının 50 milyona ulaştığı belirtiliyor. Cüzdan sayısının artması sevindirici bir gelişme olarak görülürken kullanıcı sayısının cüzdan sayısı ile kıyaslandığında geride kalması endişeleri artırıyor. Bunun yanı sıra Ethereum’un en yüksek aktif kullanıcı sayısı rakamına 4 Ocak 2018 tarihinde ulaşmış olması da yaklaşık bir yıldır Ethereum’un kendi rekoruna ulaşamadığını gösteriyor.

Ethereum Neden Düşüyor

Ethereum Neden Düşüyor

Ethereum Kullanıcı Sayısı Nasıl Düştü?

Aynı kaynaktan alınan veriler doğrultusunda cüzdan artışlarının hiçbir şekilde aktif kullanıcı sayılarının artmasında etkili olamadığı belirtiliyor. Sadece cüzdan sayılarında yaşanan artışı yakalayamamakla kalmamış olan ethereum aktif kullanıcı sayısının tam tersine düşüş trendine girmiş olması ise söz konusu durumu daha ciddi bir noktaya getiriyor. İşlem yapmak üzere Ethereum cüzdanlarını kullanan kişileri tarif eden aktif kullanıcı sayılarında 2018 yılı Ocak ayındaki yaklaşık 720 binlerde seyreden rakamın son olarak 230 binlere kadar düşmüş olması söz konusu düşüşün ne kadar derin olduğunu da gösteriyor. Aktif kullanıcı sayısı ve cüzdan sayısı arasındaki oranda da Ethereum için binde 46 gibi son derece düşük bir rakamın bulunması Ethereum’un içine düştüğü zor durumu gösteriyor.

Ethereum Eski Seviyelerine Ulaşabilir Mi?

Cüzdan sayılarında artış yaşarken aktif kullanıcı sayılarında büyük kayıplar yaşayan ethereum için yatırımcıların son zamanlarda en merak ettiği konu Ethereum’un eski seviyesine gelip gelemeyeceği oluyor. Kripto para piyasasının güçlü lokomotif koinlerinden biri olarak değerlendirilen Ethereum’un bu noktaya gelmesi Ethereum kullanıcılarını da olumsuz olarak etkileme ihtimalini içinde barındırıyor. Ethereum’un hem piyasadaki değeri hem de kullanıcı sayıları bakımından eski rakamlarına ulaşmasını analistler ve uzmanlar şimdilik bir hayal olarak görüyor. Ancak yine de kripto para piyasasının en çok ilgi çeken koinlerinden biri olması Ethereum’u yerinde tutmaya ve olası yükselmeleri deneyimlemeye açık hale getiriyor.

Comments (No)

Leave a Reply