En İyi Kripto Para Borsaları

En İyi Kripto Para Borsaları

Kripto para üzerine ticaret ya da yatırım yapmak isteyen pek çok kişi piyasalardaki araştırmasına ilk olarak en iyi kripto para borsasının hangisi olduğunu öğrenmek üzere başlıyor. Bitcoin’in ilk çıktığı 2010’lu yılların başlarında az sayıda bulunan borsa arasından yatırımcıların kendilerine uygun olan borsayı kolaylıkla seçmesi mümkün olurken bugün artan borsa sayısı ile birlikte en iyi kripto para borsası hangisi bunu öğrenmek de zorlaştı. Kripto para borsalarının her birinin kendine has özelliklerle farklı yatırımcı tiplerine sunduğu hizmetlerin, borsa özelliklerinin farklılaşması da bu seçim sürecini zorlaştırır bir hale geldi.

İyi Kripto Para Borsaları

İyi Kripto Para Borsaları

Kendiniz için En En İyi Kripto Para Borsaları Seçin!

Kripto para satın almak, satmak ve bunları yöneterek yatırımlarını şekillendirmek isteyen kişiler için en iyi kripto para borsası her zaman kendilerine en uygun özellikleri sunan borsa olmaktadır. Bu aşamada öncelikle yatırımcıların hiçbir şekilde acele etmeden veya panik halinde davranmadan borsaları, kripto para hareketlerini çok iyi bir şekilde gözlemlemesi, borsaların avantajlarını ve dezavantajlarını detaylı bir şekilde biliyor olması gerekmektedir. Bunu yaparken borsanın güvenlik konusunda sağladığı imkanlardan yatırım işlemleri konusunda sunduğu özelliklere, borsanın bulunduğu yer ve bağlı bulunduğu kurumdan bunun getirdiği sınırlamalara veya avantajlara kadar her noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle alım ve satım işlemlerinde borsanın sunduğu limitlere dikkat edilmesi yatırımcıların hareket ettirmek istediği rakamları özgürce yönetebilmesinde belirleyici kriter olmaktadır.

En Çok Kullanılan Kripto Para Borsaları

Dünya üzerinde kripto paraların ve buna yönelik borsa faaliyetlerinin yaygınlaşması ile birlikte birkaç piyasa özellikleri sayesinde ön plana çıkmayı başarmıştır. Bir nevi en iyi kripto para borsası listesi olarak da görülebilecek olan en çok kullanılan kripto para borsaları listesinin en üstünde 2017’de kurulmasına rağmen kısa sürede yükselen Binance gelmektedir. Malta merkezli olarak faaliyetlerini yürüten borsa transfer hızındaki üstün performansı, çift taraflı doğrulama sistemi, mobil uygulaması ile ön plana çıkar. Ancak Binance yatırımcılardan USD ile deposit yapmak için 2 BTC’den büyük işlem hacmi talep etmektedir. Bir başka başarılı porsa olan Bittrex de az sayıda kimlik bilgisi ve özel bilgi talep etmesi sayesinde yatırım işlemlerinin mümkün olduğu kadar kısa sürede gerçekleşmesini sağlamaktadır. Ancak onaylama olmadan Dolar ve Euro ile işlem yapılmaması kimi yatırımcıları bu borsadan uzaklaştırmaktadır.

Merkezsiz borsa özelliğini taşıyan Kucoin de en çok kullanılan kripto para borsalarından biridir. Özellikle çok düşük komisyon oranları alması, coin çeşitliliğinin son derece fazla olması, işlem hacimlerinde yüksek bir kapasiteyi üzerinde taşımasıyla Kucoin öne çıkmaktadır. Ancak bu borsa Dolar ve Euro gibi gerçek paralarla işlem yapılmasını mümkün kılmamaktadır. Son zamanlarda hızla yükselen cex.io ise kredi ve banka kartların para yatırıp çekmeyi sağlarken coin fiyatlarının yüksek olmasıyla değerlendirilmektedir. Yatırımcıların tüm değerlendirmelerin ardından kendilerine seçtikleri borsa kendileri için en iyi kripto para borsası olacaktır.

Comments (No)

Leave a Reply