Bitcoin Borsasına Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bitcoin Borsasına Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bitcoin ve altcoinin son yıllarda yakaladığı hızlı çıkış ile birlikte kripto paraların alım ve satımlarının yapılabildiği borsalara yönelen yatırımcılar paraların borsalara nasıl yatırılacağını merak ediyor. Bu konuda en çok kullanılan Bitcoin borsalarından örnekle para yatırma işleminin nasıl gerçekleştirilebileceği öğrenilebilir. Borsaların birbirine benzer yöntemleri olduğu için bitcoin borsasına para yatırma işlemini yapmak isteyenler benzer süreçlerle paralarını yatırabilir. En çok kullanılan borsaların başında gelen Binance’e para yatırmak için öncelikle yatırımcının siteye kaydolması gerekiyor. Sitenin sağ üst köşesinde bulunan Funds kısmından Deposit Withdrawals bölümüne geliniyor. Burada BTC ve Deposit’in seçilmesinin ardından Adress bölümüne cüzdan adresi kopyalanıp yapıştırılıyor. Binance’in sunduğu yarım saatlik işlem süresi içinde para yatırma işlemi tamamlanmış oluyor.

Bitcoin Borsasına Para Yatırma İşlemi

Bitcoin Borsasına Para Yatırma İşlemi

Bitcoin Borsasına Para Yatırma; Bittrex’e Para Yatırma

Türkiye’de pek çok yatırımcının kullanmakta olduğu Bittrex de yatırımcıların para yatırma taleplerini en iyi şekilde karşılayan borsalardan biri oluyor. Bu platformda yatırımcıların giriş ekranının ardından üst bölümde bulunan Wallets’a tıklayarak yeni açılan ekranda para yatırma ve çekme bölümünü kullanması gerekiyor. İstediği kripto para birimi cinsinden bitcoin borsasına para yatırma işlemi yapmak isteyenlerin bu aşamada çok sayıda kripto para üzerinden işlem yapmaya imkan sağlayan borsada para birimini seçmesi gerekiyor. Bunun için sayfanın sağ üst bölümünde bulunan arama kutusundan ilgili para birimini seçmek yeterli oluyor. Yatırma sırasında Adress bölümlerine kişinin kendi adresini girmesiyle birlikte para yatırma işlemi de tamamlanıyor.

Poloniex’ten Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda popülerliği artmaya başlayan Poloniex borsasında da benzer bir süreçle para yatırma işlemini gerçekleştirmek mümkün oluyor. Sitede bir hesap açtıktan sonra ana sayfa üzerinden Deposit & Withdrawals bölümüne girmek gerekiyor. Yatırımcılar bitcoin borsasına para yatırma sırasında Bitcoin yatıracaklarsa bu durumda Bitcoin satırını bularak bunun en sağında yer alan Deposit bölümüne tıklayarak ilerlemesi gerekiyor. Farklı birimler için de aynı işlemin o birimler için tekrar edilmesi gerekiyor. Bu bölümde Deposit Adress bölümlerine ulaşıldıktan sonra tıpkı diğer borsalarda olduğu gibi para yatırma işlemini tamamlamak mümkün oluyor. Yatırımcılar para yatırma işlemlerinde farklı borsalar arasında yatırdıkları paranın bakiyelerine geçme sürelerine bakarak para yatıracakları borsayı belirleyebilirler.

Comments (No)

Leave a Reply