Bitcoin Yatırımı İçin Mükemmel Tavsiyeler

Bitcoin Yatırımı İçin Mükemmel Tavsiyeler

Yakın dönemde yaşanan büyük değerlenmeler sonucunda yatırımcıların ilgisi büyük oranda kripto para birimlerine yönelik yapılan yatırımlara yöneldi. Pek çok yatırımcı diğer borsalarla arasında benzerlikler bulunsa da tamamen farklı bir yapıya sahip olan kripto para borsalarına girdiğinde hiç beklemediği sonuçlarla karşılaştı. Kimileri de tam tersine tahmin ettiğinden ve beklediğin daha başarılı sonuçlara ulaşabildi. Bu farklılığın oluşmasında yeni piyasa karşısındaki bilgisizliğin büyük ölçüde etkisinin olduğu belirtiliyor. Bu nedenle bitcoin yatırımı için tavsiye alarak belirli bir süre tecrübe kazandıktan sonra piyasaya girmek en iyi seçenek olarak görülüyor.

Bitcoin Yatırımı İçin Mükemmel Tavsiyeler

Bitcoin Yatırımı İçin Mükemmel Tavsiyeler

Bitcoin Yatırımı İçin Analizlere Bakın Kendinizi Geliştirin!

Bitcoin ve diğer altcoinlerin işlem gördüğü borsalar bilinen para borsalarından farklı bazı özelliklere sahiptir. Sadece yatırımların yönetilmesi konusunda değil birimlerin değer hareketlilikleri noktasında da farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle bitcoin yatırımı için tavsiye alınırken ilk durum kişinin piyasa ve kripto para birimleri konusunda bilgisini artırmasıdır. Bunun için her ne kadar bazı Türkçe kaynaklar yeterli seviyede olsa da bununla yetinilmemeli ve mutlaka İngilizce kaynaklara da göz atılmalıdır. Yapılacak her plansız hareketin ağır sonuçları olabileceğinden buna öncelik verilmelidir. Başka yatırımcıların değerlendirmelerine göz atmak adına bitcointalk forumlarından bilgi edinilmelidir. Yatırımların nasıl yapılacağına yönelik bilgi alınabilecek olan bu kaynağın dışında coinmarketcap gibi altcoin değerlerini ve altcoinler hakkında öğrenilmek istenen her şeyi bir araya getiren sitelerden de faydalanılmalıdır.

Altcoin Yatırımları Nasıl Yönetilmeli?

Yatırımcıların portföylerini sadece belirli bir altcoine yönlendirmesi halinde bunu takip etmesi nispeten kolay olacaktır. Ancak riskleri düşürmek ve kazanç ihtimalini artırmak adına pek çok altcoine yayılan bir yatırım yapıldığında bunu takip etmek için Blockfolio gibi uygulamalardan destek alınmalıdır. Böylece Exchange sitelerde sürekli gezinerek durumu kontrol etmekle uğraşmaya da gerek kalmaz. Yeni yatırımcılara bitcoin yatırımı için tavsiye verilirken ilk vurgulanan şeylerin başında volatilitenin yüksek olduğu gelmektedir. Fiyatlarda yaşanan bu dalgalanmalar karşısında panik haline girilmeyip 15 gün bir ay bekledikten sonra harekete geçilmelidir. Bu aşamada forumlardan gelen bilgilerde olduğu gibi Telegram uygulaması üzerinde kurulmuş olan kanallar aracılığıyla da altcoin sinyalleri hakkında bilgi edinilebilir.

Kripto para yatırımları yapacak kişilere en önemli tavsiyelerden biri de yatırım sürelerinin belirlenmesidir. Bitcoin için bakıldığında bitcoin yatırımı için tavsiye almak isteyenlerin de dikkate alması gereken bu durumda paranın güvenilirliğine odaklanılmalıdır. Özellikle altcoinlerde geleceği parlak görülen ve güvenilen coinler üzerinde uzun vadeli olarak planlar yapılmalıdır. Bu süre içerisinde belirlenen zamanların çok fazla risk barındırmadığı durumlarda dışına çıkılmadan hareket edilmelidir. Bu sebeple yatırımcıların birden fazla altcoine yatırımlarını paylaştırırken kısa vadeli ve uzun vadeli olanları birbirinden ayırarak yönetmesi daha kazançlı sonuç elde etmesini sağlayabilir. Son olarak kripto para birimlerinin genel tavsiyesi olan fiyatlar düşerken satın alma ve çıkarken de satma davranışına sadık kalınmalıdır.

Comments (No)

Leave a Reply