Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoinler, Bitcoin’in açık kaynak kodlu bir yazılım olmasının sağladığı avantajlarla yaratılmış olan pek çok kripto para birimini oluşturuyor. Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimleri olarak özetlenebilecek altcoinler son dönemde hızlı çıkış yakalayan örnekleri ile yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. Buna karşılık olarak pek çok kişi altcoinlerin nasıl alınabileceğini merak ediyor. Burada altcoin nasıl alınır sorusuyla yola çıkan kişilerin öncelikle Türkiye üzerinden yapılan işlemlerde aracı sitelerin izin verdiği altcoin çeşidinin belirli bir sınırı olduğuna dikkat etmesi gerekiyor. Çok sayıda altcoin kripto para piyasaları içinde kullanılıyor olsa da Türkiye’den ulaşılabilen aracı kurumların altcoin alımlarında sadece sınırlı sayıda altcoin birimine yer vermesi farklı yollarla istenen altcoinler üzerine yatırım yapılmasını olanaklı kılıyor.

Altcoin alma

Altcoin alma

Altcoin Alımında Süreç Nasıl İşliyor?

Sorunsuz bir şekilde istediği altcoini almak isteyenlerin altcoin nasıl alınır bunun sürecini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Öncelikle yatırımcıların Türkiye’den kripto para piyasalarında işlem yapmalarına olanak sağlayan bir araçla borsaya üyelik işlemini gerçekleştirmesi gerekiyor. Kimlik doğrulama ve benzeri site tarafından gerekli görülen işlemlerin yapılmasının ardından Bitcoin alımının gerçekleşmesi için işlem yapmaya geçilebiliyor. Yatırım yapılmak istenen altcoinlerin Türkiye üzerinden doğrudan alınamaması halinde izlenmesi gereken bu yolda öncelikle Bitcoin alımlarının gerçekleşmesi bekleniyor.

Kripto para üzerinde işlem yapılan bir Türk borsasına TL yatırma soncunda alınan Bitcoin’leri daha sonra yabancı bir borsaya göndermek gerekiyor. Yabancı borsa üzerinde çok sayıda altcoin üzerinde işlem yapmanın mümkün olduğu borsaları tercih etmek bu noktada önem kazanıyor. Yatırımcılar altcoin nasıl alınır sorusundan çok kendilerine aradıkları özgürlüğü veren platformları tercih etmesi halinde kusursuz bir yatırım sürecini geride bırakabiliyor. Bugün sayısı artık yüzlerle ifade edilen altcoin bulunsa da kişilerin kendi yatırım yapacakları altcoini bünyesinde barındıran piyasaları tercih etmesi yeterli oluyor.

Altcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin’in alınması, yabancı borsalara geçilerek altcoinlerin satın alınmaya hazır hale gelmesi aşamalarına geldikten sonra altcoin nasıl alınır bunu öğrenmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalara odaklanması gerekiyor. Her yabancı borsa online araçları ile farklı bir görünüme sahip olsa da benzer süreçler sonunda altcoin almayı mümkün kıldığı için bu konuda tek bir örnekten yola çıkıp tüm borsalarda işlem yapılması da mümkün olabiliyor. Öncelikle yatırımcıların borsa içerisinde karşılarına çıkan parite ekranlarında tıpkı USD/TL gibi paritelere benzer şekilde (örneğin Ethereum için) ETH/BTC ve benzeri pariteleri incelemesi gerekiyor. Buradaki rakamlar kripto para biriminin Bitcoin cinsinden değerini gösteren rakamlar oluyor. Çoğu zaman dolar olarak da ne kadar değere sahip olduğu belirtilen para birimlerinde yatırım yapılan birimlerin değer karşılıklarını buradan takip etmek son derece kolay oluyor.

Satın alınması istenen kripto paraya yönelik olarak Buy (ETH) yazılı bölümler görülebiliyor. Ethereum için bu para birimini satın almak anlamına gelen butonlara tıklanması sonucunda Bitcoinlerin diğer kripto para birimi cinsine çevrilmesi de sağlanıyor. Pek çok yatırımcı altcoin nasıl alınır bunu denemek amacıyla küçük işlemler yapabiliyor. Ancak bunların dışında tüm Bitcoin’lerini tek bir altcoine yatıran kişiler de bulunuyor. Borsa içinde profesyonel olarak hareket etmek isteyenlere her zaman ellerinde bulunan yatırım için ayrılmış miktarları çok farklı birimlere dağıtması gerektiği önerilse de yatırımcılar tamamen kendi göze aldıkları risklerle yatırımlarını gerçekleştiriyor. Bitcoin’lerin altcoine çevrilmesinin sonucunda altcoin alma işlemi de sona ermiş oluyor. Bu noktadan sonra kişilerin altcoine çevirdikleri rakamın değerlerinin azalıp azalmadığını izlemek için altcoine ait pariteleri takip etmesi gerekiyor.

Comments (No)

Leave a Reply