Bitcoin Rallisi Yakında Başlayabilir!

Hemen hemen tüm kripto para dünyasının 2019’un ilk dönemlerinde yeni bir bitcoin rallisi yaşanacağına dair görüşü ortaklık kazanıyor. Ancak bir kripto para yatırım şirketi tarafından 2 Ocak 2019 tarihine daha önce işaret edilmişti. Bu tarihte Wall Street’te meydana gelecek bir para dalgasının etkisiyle Bitcoin başta olmak üzere Bitcoin etkisiyle de kripto paraların pek çoğunda büyük değer kazançlarının ortaya çıkması bekleniyor. Özellikle bankaların yılbaşının ardından açılması ve yüksek risk barındıran yatırımları kripto para borsalarına havale yapması gibi işlemlerin yaygın şekilde yapılacağı gerekçe gösterilerek rallinin yakın zamanda başlayacağı belirtiliyor.

Bitcoin Rallisi

Bitcoin Rallisi

Bitcoin Rallisi Beklentileri Gerçekçi Mi?

Söz konusu kripto para yatırım şirketinin yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda bitcoin rallisi olacağına dair gerekçe olarak gösterilebilecek bazı analizlere de yer veriliyor. Özellikle doğrudan fiyat üzerine etki etmesi beklenen pek çok gelişmenin yaşanacak olması beklentilerin gücünü artırıyor. Ayrıca yeterli oranda satın alma gücünün ortaya çıkması halinde emir akışlarında yaşanan değişikliklerle birlikte kripto para fiyatlarının çeşitli dalgalanmalar tecrübe etmesi de mümkün olabilir. Müşterilerin yaşanacak gelişmeler sonrasında nasıl tepkiler vereceği ve sermayenin ne yönde akacağına ilişkin analizler sonrasında da rallinin kaçınılmaz olduğu ve çok yakın zamanda ortaya çıkacağı da belirtiliyor. Dijital ortamda kaydı alınan sipariş defteri bilgilerinin ortaya çıkardığı gözlemler sonucunda da ralli beklentilerinin gerçekçiliğinin artması söz konusu oluyor.

Bakkt’la İlgili Yeni Gelişmeler

Yatırımcılar Nasıl Bir Pozisyon Almalı?

Yukarıda açıklanan gelişmeler beklendiği gibi yaşandığı takdirde yatırımcıların bu duruma karşı nasıl bir pozisyon aldıklarının büyük bir önemi olacak. Bu noktada daha yüksek ücretlerden alım yapmak yerine yatırımcıların satın almaya olacak yoğun talebi beklemeden düşük fiyatlardan alım yapmaya yönelmesi gerekiyor. Böylece kripto para pozisyonlarında erkenden alınabilecek pozisyonlarla yatırımları çok daha planlı ve kontrollü bir şekilde ilerletmek de mümkün olabilecek. Her ne kadar güçlü tetikleyicileri olduğu açıkça görülüyor olsa da bitcoin rallisi gerçekleşmesinin mümkün olmama ihtimali de bulunduğu için söz konusu açıklamaları piyasada gerçekçi sonuçlar görmeden yatırım tavsiyesi olarak görmemek de gerekir. Bu konuda özellikle 2018’in kripto para için yüksek riskli bir yıl olmasının etkilerini sürdürebileceğini hatırlamak gerekiyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply