Bakkt’la İlgili Yeni Gelişmeler

2019 yılında kripto para dünyasının son dönemlerde yaşadığı olumsuz havayı dağıtması beklenen bakkt platformundan 2018 son günü önemli bir açıklama yapıldı. 31 Aralık 2018 Pazartesi günü itibarıyla yapılan açıklamada Bakkt’ta ilk finansman turunun tamamlandığı belirtilirken değeri 180 milyon doları geçen bir tutarın da ortaya çıkarıldığı duyuruldu. Duyuruda Bitcoin’e uyarlı bir şekilde 2019 yılında da vadeli işlem sözleşmelerinin kullanıcılara sunulmasına devam edilecek. Tamamı yüksek profilli yatırımcılar tarafından finansmanı karşılanmış olan söz konusu değerin 12 yatırımcı tarafından meydana getirildiği de belirtiliyor. Galaxy Digital, Microsoft, Intercontinental Exchange, PayU, Naspers, M12 gibi önemli kuruluşların kendisinin veya bir kolunun bu yatırımcı grubu arasında yer aldığı da biliniyor.

Bakkt

Bakkt

Ayı Piyasası Bakkt’ı Engelleyemedi!

Kripto para dünyasının pek çok uzmanı tarafından kripto paranın geleceği konusunda belirleyici bir rol oynayacağı kesin görülen bakkt ile ilgili yeni değerlendirmeler yapılıyor. Son olarak piyasada ortaya çıkan ayı piyasası özelliklerine karşı statükonun egemenliğinin değişmediği vurgulanarak uzmanlar tarafından yatırımcıların iş ortaklarıyla faaliyetlerine devam etmek istedikleri de ortaya konuyor. Bakkt CEO’sunun yaptığı bir açıklamada sistemin paradigmalarını değiştiren köklü faaliyetlerin ancak uzun bir hazırlık dönemi sonrasında başarıyla gerçekleşebileceğini belirtmesi Bakkt’ın son derece kontrollü bir şekilde büyütüldüğünün de ispatı oluyor. Özellikle teknolojik altyapı anlamında yapılan ve yapılması planlanan hamleler sonrasında Bakkt’ın ayı piyasasına karşı bile dayanıklı olduğu dikkat çekiyor.

Bakkt Platformu Bitcoin için Neden Önemli?

2018 Kripto Paranın En Aktif Yılı Oldu!

Kripto para Bitcoin’le başlayan doğuşunun onuncu yılında en aktif hareketlenmenin yaşandığı yıllardan biri olarak 2018 yılını deneyimledi ve geride bıraktı. Çeşitli yeni teknolojilerin ve yatırımların hem sayıca hem de nitelik olarak kazandığı değer sonrasında Bitcoin alım satımı, aktif adres sayıları gibi rakamlarda rekor değerlere ulaşıldı. 2019’un girişiyle birlikte bir süre daha etkisini sürdürmesi beklenen bu hareketlenmelerin bakkt tarafından değerlendirilmesinde ise bir tür erteleme uygulamasının gerçekleştirileceği ortaya çıkıyor. Daha önce Bakkt’ın uyarlı vadeli alım satım sözleşmelerinin Ocak ayı ile birlikte başlayacağını açıklamasına rağmen bu tarihin 2019’un başları şeklinde değiştirilmesi bile söz konusu ertelemelerin yılın başından itibaren etkisini göstereceğini ortaya koyuyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply