Bitcoin Cash Ölüyor Mu?

Bitcoin.org ve Bitcointalk.org sitelerinde kurucu olarak görev yapmış bir isim tarafından Bitcoin Cash’in geleceğine dair bazı açıklamalarda bulunuldu. Açıklamalarda bitcoin cash için ilerleyen zamanlarda bu kripto para biriminin ölümüyle sonuçlanan bir geleceğe yaklaşıldığı ortaya atıldı. Piyasanın 2018 yılından başlayarak yaşadığı zorlu koşullar karşısında Bitcoin’in yine de hayatta kalabileceği düşünülürken Bitcoin Cash’in güçsüzlük sebebiyle ölümünün yaşanacağı belirtiliyor. Bitcoin Cash’in bu yıkımı yaşamasındaki temel gerekçenin ise söz konusu para biriminin ve bu birimi yönetenlerin vizyonlarının ve amaçlarının eksik olmasından kaynaklandığı söyleniyor. Yeni bir lidere ya da bir amaca hizmet etmeye duyduğu ihtiyacı karşılamazsa Bitcoin Cash birkaç yıl içinde değerinin sıfıra düşmesiyle ölümünü ilan edebilir.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash için Değişim Neden Önemli?

Kripto para birimlerinde kontrol para biriminin dengeli bir şekilde kayıplar ya da yükselişler yaşamasında önemli ölçüde pay sahibi oluyor. Bu kontrolün sağlanmasındaki en önemli nokta ise liderlik beklentileri ile ilgili oluyor. Burada kripto para biriminin de gücüne bağlı olarak liderlik konusunun değişebileceğine vurgu yapılıyor. Bitcoin’in oldukça güçlü olması sebebiyle liderlik konusunda bir yeniliğe ya da değişime ihtiyacı gerekli görülmezken bu durum bitcoin cash için olmazsa olmaz hamlelerden biri olarak görülüyor. Liderlik yapacak bir kişi ya da kurum tarafından Bitcoin Cash’in farklı bir rota çizmesi ve nasıl ilerlemesi gerektiğinin belirlenmesi ile ilgili kendisine yol gösterilmesi gerekiyor.

Hard Fork Bitcoin Cash’i Bitirebilir!

Açıklamaları yapan isimle aynı fikirde olan pek çok uzman ve analist de bitcoin cash için geleceği bu para biriminin ölümüyle sonuçlanacak şekilde tahmin ediyor. Ancak bazı analistler tarafından birkaç yıl içinde gerçekleşmesi beklenen bu durumun yakın zamanda tetikleyici bazı olaylar sonrasında da gerçekleşebileceği düşünülüyor. Bunlar arasında en etkili olması beklenen gelişme ise hard fork süreci olacak. Bitcoin Cash’in hard forku sonrasında söz konusu kripto para biriminin çok hızlı bir şekilde sıfıra doğru ilerlemesi mümkün olabilir. Bitcoin Cash yazının yazıldığı an itibarıyla yaklaşık olarak 128 dolardan değer görüyor. Piyasa değeri bakımından da ilgili kripto para birimi dördüncü sıradaki yerini koruyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply