Bitcoin Analizi! Bitcoin Düşüşü Ne Kadar Sürecek?

Kripto para dünyasının önemli haber platformlarından biri olan Coindesk’in bir analisti tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin’in son dönemde yaşadığı düşüşlerin daha ne kadar sürebileceği konusunda fikir verdi. Bitcoin’in geride bırakılan dönemde iki haftalık konsolidasyon dönemine son verdiği belirtilen açıklamalarda Bitcoin’in geçtiğimiz altı haftanın en düşük seviyelerine geldiğine dikkat çekildi. İlerleyen dönem için bitcoin analizi yapıldığında da Bitcoin’deki düşüş eğiliminin devam edeceği oldukça güçlü sinyallerle destekleniyor. 3 bin 460 doların altını gören Bitcoin’in teknik analizle ifade edildiğinde üçgenin aşağı yönlü kırılmasıyla gerçekleştiği de belirtiliyor. Fiyatlar 17 Aralık’tan beri görülen en düşük seviyeler olarak dikkat çekiyor.

Bitcoin Düşüşü Ne Kadar Sürecek

Bitcoin Düşüşü Ne Kadar Sürecek

Düşüş Trendini Güçlendiren Etkenler

Geride bıraktığımız hafta sonunda boğalar oldukça başarısız bir performans çizdi. Hali hazırda düşüş eğilimlerini devam ettirmekte olan Bitcoin bu gelişmelerin ardından çok daha yüksek bir düşüş trendi ihtimaliyle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ancak bitcoin analizi sonuçlarında boğa etkisiyle birlikte cumartesi günü fiyatlarda yükselme yaşandığı görülürken son yaşanan üçgen patlaması sonrasında artışın ilk başladığı noktaların bile gerisine düşüldü. Bu düşüşün başlı başına bir gösterge olmasına ek olarak aynı zamanda çok güçlü bir düşüş sinyali olarak gelecekteki Bitcoin değeri için de önemli bir sembol olması söz konusu olabilir.

Güncel Bitcoin Grafikleri Neler Söylüyor?

Günlük grafiklere bakılarak bitcoin analizi yapıldığında Coindesk analizi tarafından ilk dikkat çekilen husus aşağı yönlü gravestone dojisinin cumartesi günü kendini gösterdiği oluyor. Günün olumlu bir şekilde başladığı ancak düz sona erdiği anlamına gelen bu çizgilere ek olarak 14 günlük RSI değerlendirmesinde de 40 seviyelerinin altında kalan bir noktada bulunduğu görülüyor. Satım noktasında aşırı rapor veren RSI’dan hareketle analist Aralık ayında yaşanan düşüşlere yaklaşılmadan önce kısa süreli bir yükseliş beklentisinin bulunduğuna da dikkat çekiyor. Haftalık grafiklere bakıldığında da 10 haftalık MA değerinin düşüş eğilimini gösteriyor olması Bitcoin’in ilerleyen zamanlarda da düşüş trendini devam ettireceğini ortaya koyuyor. Ancak 3 bin 660 dolar seviyelerinden daha üst bir noktada bu hafta kapatılırsa Bitcoin’in yükseliş döneminin başlayabileceği de belirtiliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply