Ripple ve Tron Geniş Özgürlük Alanları Sunuyor!

Kripto para dünyasının Bitcoin ile gerçekleştirdiği ilk çıkışının temel yapıtaşlarından biri özgürlükçü bir yatırım alanı ortaya çıkarmaktı. Ancak geçen zaman içerisinde pek çok kripto para biriminin dijital ortamda çeşitli şekillerde sınırlandığı ve özgürlükçü anlayıştan uzak bir şekilde yatırımcıların karşısına çıkması söz konusu oldu. Ancak ripple ve Tron’a bakıldığında hala özgürlükçü alanlar sunabilen kripto paraların varlığının devam ettiği görülüyor. İnternet dünyasını daha özgür bir hale getiren bu kripto paralardan Ripple özellikle uluslararası alanda yaptığı işbirlikleri ve anlaşmalarla birlikte çok sayıda bankayla temasa geçerek sınır ötesi ödemeleri çok daha pratik hale getirmeyi başardı. Ripple’ın bu kolaylığı söz konusu ödemelerden komisyon alan pek çok aracıyı da zor durumda bırakıyor.

tron

tron

Tron Tüm Sorumluluğu Yatırımcıya Veriyor!

Kripto paraların kullanımı ile ilgili olarak özgürlüğü kısıtladığı noktaların başında yatırımcıları yönlendirecek uyarılarla kararlarının değiştirilmesi geliyor. Bu noktada özellikle çeşitli sosyal medya ağlarının etkisiyle ne yapması gerektiği konusunda manipüle edilmeye çalışan kişiler için tron geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Her türlü üretim sonucu ortaya çıkan içeriğin ya da yapılan paylaşımın tüm sorumluluğunun sadece yatırımcıya yüklendiği bu kripto para sayesinde yatırımcılar kendi kararları doğrultusunda kripto paranın yönetilmesini sağlayabiliyor. Özellikle sosyal medya platformlarının hemen hemen hepsinin kişisel bilgileri para karşılığında reklam şirketlerine sattığı dikkate alınırsa kripto para gibi güvenliğin ve gizliliğin ön planda olduğu bir yerde Tron ön plana çıkıyor.

Tron Bilgileri Nasıl Koruyor?

Tron’un hem paylaşımları hem de bilgileri üçüncü kişilerin eline geçmekten kurtarmasını sağlayan bir sisteme sahip olması yatırımcıların güvenilir bir alanda işlemlerini yapmasına olanak sağlıyor. Merkezi bulunmayan bir ekosistem yaratmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olan tron özellikle blockchain.org adresini de alması ile birlikte bunu çok daha gözle görülür hale getirdi. Arama motoru olarak kullanılan bu site sayesinde kullanıcıların tüm bilgilerinin bu platformda toplanması da mümkün oluyor. Ripple ve Tron gibi kripto paraların sayısının artması kripto para dünyasının en büyük beklentilerinden biri olurken ilerleyen zamanda merkeziyetsiz bir ortamın kripto para dünyasına egemen olacağı da tahmin ediliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply