Kripto Piyasası Tahmini; Bitcoin 5 Bin Dolara Çıkabilir!

Bitcoin’in 2018 yılında yaşadığı büyük düşüşün ardından pek çok analist ve uzman 2019 yılı içerisinde ya da sonlarına doğru Bitcoin’in bir çıkış trendi elde edeceği konusunda hemfikir. Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan DoubleLine Capital CEO’su Jeffrey Gundlach tarafından yapılan bir açıklamada yatırımcıları harekete geçirecek bir kripto piyasası tahmini yapıldı. Yüzde 25 seviyelerinde kazanç elde etmesi için yatırımcıların yararına Bitcoin’in 5 bin dolar seviyelerini görebileceği belirtildi. Bununla birlikte Gundlach tarafından yakın zamanda için yatırımcılardan ellerindeki Bitcoin’leri çıkartmalarına dair tavsiyeler de veriliyor. Tüm bu kararların alınmasında Gundlach’ın 2019 yılı için bu yılın hisse senetlerine zarar verecek bir yıl olmasını beklemesinin büyük rolü bulunuyor.

Kripto Piyasası Tahmini

Kripto Piyasası Tahmini

Verim Eğrisi Daha da Dikleşecek!

Hisse senetlerinin zarar görmesi ihtimali gerçeğe dönerse kripto para piyasası içerisindeki yatırımlarda 2019 yılı oldukça değişken bir yıl olarak kendini var edecek. Bitcoin’i elden çıkarmaya yönelik bir görüşe sahip olsa da Gundlach hiçbir şekilde Bitcoin yatırımları ile ilgili bir öneri ortaya koymadığına da dikkat çekiyor. Spekülasyon yapmak isteyenlere özel olarak Bitcoin fiyatının 5 bin dolar seviyelerine çıkması görüşünde ise oldukça iddialı görünüyor. Buna ek olarak kripto piyasası tahmini konusunda verim eğrisi grafiklerinde görülen dikleşmenin daha da sertleşeceğini bekliyor. Bu da daha önceki piyasa davranışlarına bakıldığında bir süre boyunca durgunluk görülmesi anlamına gelecek.

Kripto Para Birimleri Çöküşe Mi Gidiyor?

Bireysel yatırımların gücünü iyiden iyiye yitirdiği kripto para piyasalarında pek çok uzmanın yaptığı gibi Gundlach da tahvillerdeki gücün mutlaka yatırımcılar yararına iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparken mutlaka güçlü bilançolara sahip şirketlere yönelik yatırımların yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Tüm bu görüşlere rağmen genel bir kripto piyasası tahmini alınacak olursa Gundlach söyledikleriyle bir süredir kripto para piyasaları ile ilgili söylentiler arasında en tehlikeli ihtimallerden biri olarak görülen piyasanın çökmekte olduğu fikrine yakın olduğu söylenebilir. Ancak piyasanın verdiği tepkilerden güç alarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin birer değer deposu olarak kullanılabileceğini savunan pek çok kişi de bulunuyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply