Kripto Para Piyasası Düşüşlerinden Öğrenilmesi Gerekenler

Üzerinden 10 yıl geçmiş olsa da Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinin ne tür hareketlenmeler yaşadığı deneyimlenerek öğrenilmeye devam ediliyor. Özellikle hem olumlu hem olumsuz gelişmeler adına çok hareketli bir yıl olarak geride bırakılan 2018 sonrasında yatırımcılar pek çok yeni gelişme hakkında fikir sahibi oldu. Kripto para yatırımcılarını kazandırmaktan daha çok büyük kayıplar yaşamasına sebep olan kripto para piyasası düşüşleri sonrasında kripto para yatırımcıları da pek çok konuda deneyim sahibi oldu. İlerleyen zamanlarda karşılaşılabilecek ani düşüşler ve yükselişler halinde doğru hamleleri yapmak adına yatırımcıların mutlaka 2018’den önemli dersler çıkarması gerekiyor.

Kripto Para Piyasası

Kripto Para Piyasası

Kurum ve Kuruluşlara Sonsuz Güven Duyulmamalı!

Yatırımcıların 2018 yılında en çok darbe yediği alanlardan biri kurum ve kuruluşların kararları oldu. Her ne kadar merkeziyetsiz bir yatırım alternatifi olarak ortaya çıkmış olsa da kripto para piyasası bugün geldiği noktada çeşitli kurum ve kuruluşların denetimleri, kontrolleri ve danışmanlığı çalışmalarından büyük oranda etkileniyor. Bu noktada öncelikle devletlerin aldığı kararlara kesin bir şekilde bağlı kalmanın her zaman tehlikeli sonuçları beraberinde getirebileceğinin farkında olmak gerekiyor. Özellikle Bitcoin yatırım fonlarının Amerika Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nda onaylanacağına dair iddiaların doğru çıkmamasını bu noktada iyi bir referans olarak kabul etmek de gerekiyor.

Aşırı Yatırımlardan Uzak Durulması!

Hükümetlere, hükümetlerin kripto para piyasası ile ilgili aldığı kararlara ve bu konuda ortaya çıkan kesinleşmemiş söylentilere her zaman şüpheyle yaklaşmak gerektiği gibi aynı güven sınamasını koinler için de yapmak gerekiyor. Hızlı yükselişler yaşayan ya da yaşaması umulan koinlere kesin bir şekilde bel bağlamamak ve güvenmemek gerekiyor. Bu noktada yatırımcılar her zaman tek bir koine yönelmek yerine birkaç koin üzerine eğilmeyi öneriyor. Bunun yanı sıra en önemli noktalardan biri de fazla yatırımlar olmakta. Yatırımcıların zarar görmemek adına yatırım yaparken kaybetmeyi göze alabilecekleri rakamlarla yatırımlarını yapması gerekiyor. Bu noktada yatırımcıların kripto para piyasaları için ayrı bir bütçe oluşturup bu bütçeyle hareket etmesi en iyi tercihlerden biri olarak görülüyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply