ICO’ların Tüketişine STO’lar Çözüm Getirebilir Mi?

2017 yılı başta Bitcoin olmak üzere Bitcoin’in etkisiyle birlikte tüm kripto paraları için altın bir yıl olarak değerlendirilmişti. 2017 yılında hızla değeri yükselen kripto para birimleri 2018 yılında tarihlerinde en büyük düşüşleri yaşadı. Özellikle dijital para arzı yani ICO adıyla bilinen yöntem 2017 yılındaki başarısının ardından 2018’de dibe vurdu. Pek çok uzman ve analistin artık geri dönülmeyecek şekilde kullanışlı bir yöntem olmaktan uzaklaştığını belirttiği ICO’lar hakkında ICO’nun yerine geçebilecek yeni bir yöntemden söz edilmeye başlandı. STO adıyla bilinen bu yöntem pek çok uzman tarafından ICO’ya alternatif olarak kullanılabilecek bir sistem şeklinde tanımlanıyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği ve En Büyük Düşüş ve Yükselişleri!

STO’lar 2019’da Kripto Paralara Nasıl Etki Edecek?

Kripto para alanında uzman kişiler tarafından ICO alternatifi şeklinde piyasaya tanıtılmış olan STO’ların 2019’da kripto para dünyasında genel kapsamda yaşanan düşüşlere nasıl etki edeceği merak ediliyor. Menkul kıymet token arzları şeklinde kimileri tarafından adlandırılan STO’ların 2019 yılına girilmeden bile Nasdaq gibi önemli finansal kuruluşların gündemine girmesi STO’ların etkisinin ne denli büyük olacağını ortaya koyuyor. STO yöntemiyle birlikte token haline getirilmiş olan varlık piyasalarında uzun vadeli plan dahilinde 2027 yılına kadar toplamda söz konusu piyasanın 24 trilyon dolarlık bir hacme sahip olması da bekleniyor.

ICO’ların Tüketişine STO’lar Çözüm Getirebilir Mi

ICO’ların Tüketişine STO’lar Çözüm Getirebilir Mi

STO’ların ICO’ya Göre Avantajlı Mı?

STO’ların ICO yöntemi ile kıyaslandığında ön plana çıktığı noktalara bakılırsa STO’nun gelecek için uzun vadeli planlarda daha umut verici olduğu söylenebilir. Bu noktada STO’nun ICO’ya göre üstün olduğu en önemli nokta ICO’nun sınırlı sayıda sahip olduğu desteklenebileceği varlık sayısının STO’da daha fazla olması olabilir. Aralarında hisse senetlerinden tahvillere, sanat eserlerinden taşınmaz mülklere kadar pek çok varlıkla desteklenebilen STO’lar bu yönüyle gelecek açısından daha sistematik bir yöntem olarak görülüyor. Piyasanın önemli aktörlerinden biri olan Coinbase yetkililerinden biri de son yaptığı açıklamada STO’ların gelecek planları dahilinde olduğunu ve onay alma çalışmalarının başladığını duyurmuştu. Pek çok kurumun ilgisini çeken STO piyasası 2019 yılında kripto para dünyasının tekrar ayağa kalkması için etkili bir araç olabilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply