Bitcoin Fiyat Grafiği ve En Büyük Düşüş ve Yükselişleri!

Son yıllarda değişmeyen bir biçimde Kasım ve Aralık aylarını volatilitede yaşadığı büyük dengesizlikler sonucunda oldukça dalgalı bir şekilde geçiren bitcoin fiyat grafiği özellikle piyasaya yeni girmiş olan yatırımcıların panik yaşamasıyla sonuçlanıyor. Ancak kripto para piyasasının her konuda liderliğini üstlenmiş olan Bitcoin’e hakim pek çok yatırımcı bu dalgalanmaları bir fırsat bilerek kazanç elde etme yoluna gidebiliyor. Kripto para dünyasına yeni girmeye çalışan yatırımcıların bu sebeple kendilerini Bitcoin’in nasıl yükselişler ve düşüşler yaşadığı konusunda da geliştirmesi gerekiyor. Bunu sağlamak adına Bitcoin’in tarihinde yaşanan en büyük düşüşleri ve yükselişleri gözden geçirmek gerekebilir.

Altcoin Kurucularının Gizli Koin Yarattıkları Tespit Edildi!

Bitcoin Fiyat Grafiği ve Bitcoin’in En Hızlı Yükselişi

Daha çok birden yaşadığı düşüşlerle piyasada dikkat çeken bitcoin fiyat grafiği zaman zaman hızlı yükselişleri de başarılı bir şekilde deneyimlemeyi başardı. Bu tür yükselişlerin en önemli örneklerinden biri Bitcoin’in 2017 yılının başından itibaren gösterdiği fiyat yükselişi oldu. Yılın ilk rakamı olarak 974 dolar ile piyasada değerlenen Bitcoin’in yılın sonuna doğru ulaştığı 20 bin dolarlık rakam daha önce hiç görülmemiş bir yükselişin yaşanması anlamını da taşıdı. Kripto para piyasasının lider para birimi olması sebebiyle sadece Bitcoin’i tek başına değil diğer pek çok kripto parayı da eş zamanlı olarak yükseltmeyi başaran bu gelişmenin ilerleyen zamanlarda bu kadar kuvvetli olmasa bile tekrar etmesi bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin Fiyat Grafiği ve Bitcoin’in Yaşadığı En Büyük Düşüşler

Bitcoin ilk kez 2011 yılının Kasım ayında bitcoin fiyat grafiği üzerinde büyük bir düşüş yaşadı. Çok kısa bir sürede 32 dolardan 2 dolara gelen Bitcoin’in yaşadığı düşüş yüzde 95’lere kadar ulaştı. Ancak Bitcoin’in bugün gelinen seviyelerine bakıldığında o dönem kayıp yaşamış kişilerin bile ne kadar karlı olabileceği görünüyor. Bir sonraki düşüşünü 2013 yılının Kasım ayında yaşayan Bitcoin yüzde 85’i geçen bir düşüş daha deneyimledi. Son olarak 2018 yılı Kasım ayı ile birlikte bir başka düşüşün de kesin olarak tespit edilmesi söz konusu oldu. Bitcoin, tarihinde ulaştığı en yüksek değer olan 20 bin dolardan kısa bir sürede yüzde 85’e yaklaşan bir düşüşle geriledi. Yatırımcıların özellikle Kasım aylarında olası düşüşler konusunda dikkatli olması gerekiyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply