Ethereum Yükselişine Devam Ediyor

2018 yılının sonlarından başlayarak bir süredir yükseliş ivmesi kazanan ve bu doğrultuda ilerlemekte olan ethereum için 4 Ocak 2019 tarihi itibarıyla yeni bir analiz yapıldığında söz konusu birimin yükselişine devam ettiği dikkat çekiyor. 3 Ocak itibarıyla 163 dolar ile başlayan düzeltme hareketinin sonucunda 4 Ocak’ta 150 dolar gibi bir seviyeye ulaşıp bu noktada sınırını çizmesi Ethereum’un olumlu atmosferini açık bir şekilde yansıtıyor. Bunun yanı sıra sınırlamanın 150 dolarda kalmasının Ether için yükselişin devamı adına oldukça pozitif bir sonuç doğuruyor olması da piyasaların durumdan memnun kalmasının önünü açtı. Ether’in de 4 Ocak itibarıyla değerine bakıldığında 163 doların hemen önünde yer alan değeriyle kritik sınırı aştığı dikkat çekiyor.

2019 Yılında Takip Edilebilecek Kripto Para Trendleri

Fiyat Hareketlerinde Durum Ne?

Ocak ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenen Hard Fork boyunca Ethereum en olumlu kripto para birimlerinden biri olarak yükselişine devam edecek. Bu sebeple alım yapacak yatırımcıların ilgi göstereceği bir para birimi haline gelecek olan ethereum 163 dolarda zirve değerini görmüştü. Ancak bu değerden bir ralli sonucunda 116 dolara kadar aşağı düşmüştü. 4 saatlik dolar karşılaştırmaları grafikleri üzerinden bir değerlendirme yapıldığında 100 hareketli ortalama seviyelerinden başlayarak yükselişin düzenli düzeltme hareketleri sonucunda günün sonunda belirli bir seviyeye yerleşmesi bekleniyor. Bu seviyenin kritik aşama olarak görülen 160 doların üstünde gerçekleşmesi beklenirken 4 saatlik kapanışlara bakıldığında söz konusu rakamın 180 dolar seviyesine kadar ulaşabileceği öngörülüyor.

Ethereum

Ethereum

Teknik Göstergeler Neler Söylüyor?

163 dolar sınırının kırılmaması halinde ortaya çıkacak bir satış dalgası sonucunda 145 dolar seviyelerine kadar Ethereum’un gerilemesi söz konusu olabilir. Özellikle fork sürecinin önemli tarihlerinden biri olan 16 Ocak’a kadar ethereum için duyarlılık seviyesinin son derece yüksek olması da bekleniyor. Teknik göstergelere bakıldığında 4 saatlik dolar karşılaştırmaları grafikler üzerinden MACD için pozitif yönlü bir yükseliş hazırlığı görülüyor. Bunun yanı sıra RSI için de aşırı satıma girmeden yukarı yöne dönen grafik için yükseliş hareketine işaret edilebileceği belirtiliyor. RSI’nın 67 seviyelerinde yukarı yönlü bir görünüme sahip olması da söz konusu yükselişi pekiştiriyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply