Bitcoin Boğa Koşusu Yaklaşıyor!

Bitcoin dolar üzerinden değerlendiği BTC/USD paritesinin verilerine göre en düşük seviyelerini test etmeye devam ediyor. Her ne kadar işlem hacmi bakımından artış yaşıyor olsa da Bitcoin’in değerinin düşüyor olması pek çok kişiyi olası bitcoin boğa koşusu için analistlerin değerlendirmelerine yönlendiriyor. Pek çok analist bu konuda Bitcoin’in tekrar yükseliş trendine girmesinin ancak 3 bin 600 dolar seviyelerinin üzerine çıkılması halinde Bitcoin’in sürdürülebilir noktalara gelmesinin mümkün olacağını da belirtiyor. 2017 yılındaki boğa koşusu ile karşılaştırıldığında Bitcoin’in günlük işlem hacmi bakımından aynı seviyelere ulaşmış olması 3 bin 500 dolar seviyelerinde olan Bitcoin fiyatıyla da paralellik gösteriyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Bitcoin Boğa Koşusu

2017 Yılındaki Boğa Koşusu Tekrarlanabilir!

Bitcoin ve kripto para birimleri üzerine araştırmalarını derinleştiren araştırmacılar günlük işlem hacimlerinde 2017 yılının Ekim ayına çok benzer bir sürecin tekrar yaşandığına vurgu yaparken bu dönemlerin toparlanma dönemi olarak ortaya çıktığını da belirtiyor. Buradan hareketle pek çok uzman piyasanın var olan koşullar içerisinde çoktan dibe vurduğunu ve bitcoin boğa koşusu ile çok yakın bir sürede beklentileri karşılayacak bir koşusunun yaşanmasının beklendiğini belirtiyor. On chain olarak adlandırılan günlük zincir içi işlemlerin yüzde 60’ı geçen artışlar yaşaması ve bu rakamların 2017 yılında yaşanan boğa koşusu ile büyük oranda benzerlik gösteriyor olması boğa koşusunun yaklaştığını daha açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Boğa Koşusu için Gereken Seviyeler

Lightning Network etkinliği Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değişimleri noktasında büyük oranda etkili olan gelişmeler oluyor. Uzmanların piyasanın çoktan dibi gördüğü konusundaki görüşleri de bu gelişmelerle birlikte kesinlik kazanıyor. Dibe vurmanın ardından gelen bitcoin boğa koşusu için de fiyatlar konusunda bazı seviyelere odaklanılıyor. 3 bin 500 doları geçmeden önce 2019 yılının en düşük rakamlarını test eden Bitcoin’in satışlarının tekrar hız kazanabileceği belirtiliyor. Geride bırakılan dönemlerde yaşanan 3 bin 480 dolar seviyelerindeki kırılmanın da 3 bin 400 dolara kadar Bitcoin fiyatının düşmesine sebep olabileceğine dikkat çekiliyor. Analistler 3 bin 600 doların üzerinde kendini gösterecek bir boğa koşusu için yukarı yönlü bir eğilimin ve ani düşüş baskının azaltılmasının zorunlu olduğuna vurgu yapıyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply