Altcoin Yatırımı Nasıl Yapılmalı?

Altcoin Yatırımı Nasıl Yapılmalı?

Kripto para piyasaların yakın bir zamana kadar sadece Bitcoin’e ve daha sonraki süreçlerde belli başlı altcoinlere yönelmiş olan yatırım hareketleri son dönemlerde yatırımcılar tarafından güvenilir bulunan çok sayıda altcoine aktarıldı. Bu durum beraberinde ellerindeki birikimlerini altcoin yatırımı yaparak değerlendirmek isteyenler için bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek gerekliliğini ortaya çıkardı. Altcoin yatırımlarını yönetmek isteyen kişilerin kripto para alanında temel bilgilere sahip olmasının yanı sıra yatırımlarına doğru yönde şekilde vermek adına mutlaka farklı analiz yöntemlerine de hakim olması gerekiyor.

Altcoin Yatırımı

Altcoin Yatırımı

Teknik Analizle Altcoin Yatırımı

Bitcoin için geçerli olsa da altcoin için bir değerlendirme yapıldığında yatırımlara şekil vermede yardım alınabilecek iki farklı analiz yönteminden biri teknik analiz olmaktadır. Pek çok borsada en etkili analiz yöntemi olarak bilinen bu metotta analiz yapılması kimilerince altcoin yatırımı için uygun görülmemektedir. Bunun sebebi olarak kripto para birimlerinin volatilitesinin çok yüksek olduğu belirtilmektedir. Her ne kadar pek çok yatırımcı teknik analiz sonuçlarına değer veriyor olsa da kripto para borsalarının hemen hemen hepsi için. Bu analiz yöntemi dişe dokunur bir sonuç alınmayacak analizler olarak görülmektedir. Yine de pek çok kişinin bir destek elemanı olarak teknik analizlere başvurması ve hatta. Az sayıda da olsa kimi yatırımcıların bu analiz yöntemini ana unsur olarak belirleyip yatırımlarını şekillendirmesi bu yönteme sıcak kalınmasını sağlayabilir.

Temel Analizle Altcoin Yatırımı

Teknik analizin dışında kullanılan iki yöntemden diğeri de temel analiz yöntemi olmaktadır. Temel analiz esas olarak farklı altcoinlerin Bitcoin karşısında nasıl bir yol izlediğini göstermektedir. Bitcoin fiyatlarında değişiklik yaratan haberler sonrasında altcoinlerin ne gibi bir değişiklikle karşılaşacağını ortaya koymaktadır. Özellikle hard fork süreçleri gibi toplu bir hareket dahilinde Bitcoin ve altcoin fiyatlarının önemli ölçüde değişiklik göstermesine sebep olabilecek olaylar karşısında bu tür bir analizle hareket etmek en doğru yöntem kabul edilmektedir. Özellikle volatilitenin çok yüksek olduğu bir birim üzerine altcoin yatırımı yapılmışsa bu durumda. Sürpriz kayıplarla karşılaşmamak adına mutlaka temel analiz verilerinden hareketle yatırımların yönünü belirlemek gerekir.

Comments (No)

Leave a Reply