2019’da Kripto Paraları Neler Zorlayacak?

Kripto para sektörünün ilk örneği olarak ortaya çıkan öncü para birimi Bitcoin, üzerinden 10 sene geçmiş olan kripto para sektöründe hala en fazla tercih edilen para birimi olmaya devam ediyor. Diğer kripto para birimlerinin değerinin belirlenmesinde de oldukça etkili olan Bitcoin’in 2019 yılında nelerle karşılaşacağı ve piyasayı nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor. Bu sebeple 2019 yılına özel olarak kripto para son gelişmeler neler olacak bunu yakından takip etmek gerekiyor. Yeni yıla girmeden önce 2019’un kripto para sektörü için son derece olumlu olacağını belirten analizlerin yerini aynı oranda kripto para fiyatlarının düşeceği bir yıl olarak da gören analizlere bırakması yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesini gerekli kılıyor.

Bitcoin Yükselişi! 4 Bin Dolar Sınırını Geçti!

Kripto Para Fiyatları Yeni Yılda Düşebilir!

Bitcoin’in yükselişi kullanıcı sayısı ve yatırım için tercih edilen bir alternatif olması sebebiyle sürmeye devam ediyor olsa da bu istatistiklerin piyasa hacmi ve kripto paraların fiyatları noktasında bir karşılık bulamaması söz konusu rakamların gerçekliğini de tartışmaya açıyor. 2019 yılı için kripto para son gelişmeler değerlendirildiğinde ilk ortaya çıkan tehlike kripto para fiyatlarının düşebileceği oluyor. Daha çok orta düzeyde kripto paralar üzerine yatırım yapmış olan herkesi etkilemesi beklenen bu fiyat düşüşleri konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Rekor artış beklenen pek çok para biriminin yıl içinde büyük düşüşler yaşaması da beklendiği için yatırımcıların bu dönemler konusunda dikkatli olması gerekiyor.

2019’da Kripto Paraları Neler Zorlayacak

2019’da Kripto Paraları Neler Zorlayacak

Ethereum Hard Forkuna Dikkat Edilmeli!

Ocak ayının ilk haftasının yeni geride bırakıldığı günlerde Ethereum hard forku konusunda daha dikkatli olunması gerekiyor. Ocak ayının ortasından itibaren etkisini göstereceği belirtilen bu süreçte yatırımcıların kripto para son gelişmeler neler bunları yakından takip edip piyasayı yakın izlemesi gerekiyor. Daha önce Bitcoin Cash’te yaşandığı gibi hard fork sürecinin oldukça olumsuz sonuçlarla yaşanmış olması piyasadaki olası beklenmedik düşüşlere karşı yatırımcılar için bir uyarı niteliği taşıyor. Kesin olarak bir düşüşü beraberinde getirmesi söz konusu olmasa da bu ihtimalin mutlaka göz önünde bulundurulması ve belirtilen tarihlerde alım ve satım işlemleri konusunda daha dikkatli olunması gerekiyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply