Japonya’da Rekor Kripto Para Borsası Başvurusu Geldi!

Kripto para sektörü ile ilgilenen çok sayıda kurum ve kuruluşun içerisinde yer aldığı Japonya’dan yeni bir haber geldi. Haberde Japon Mali Hizmet Dairesi’nde çalışmakta olan bir personelin açıklamalarına dayanarak toplamda 190 yeni kripto para borsası yatırım işlemlerine para birimleri ile girmek üzere lisans başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Yerel kripto para sektörünü düzenleme ve kontrol altına almak adına etkinliklerini yerine getirmeye devam etmekte olan Japon Mali Hizmetler Dairesi tarafından Japonya’da kripto para birimlerinin borsaya giriş işlemlerine onay veriliyor. Kara para aklamanın önüne geçmek için gerçekleştirilen bu işlemler sayesinde planlı bir politika ile piyasa denetim altına alınmış olunuyor.

Kripto Para Borsası

Kripto Para Borsası

Japonya Düzenlemeleri Hacklenmeye Karşı da Koruyor!

Lisans alan önceki kripto para borsası örneklerine bakıldığında bu örnekler arasında Coincheck’in de yer aldığı görülüyor. Yakın bir zaman önce söz konusu lisansı almış olan Coincheck’in daha sonra yılın başında Ocak ayında yaşadığı hacklenme olayının söz konusu denetimleri ve kontrolleri daha da arttırdığı belirtiliyor. Bu işlemlerin ardından Japon Mali Hizmetler Dairesi’nden söz konusu borsanın iki iş iyileştirme emri alması da söz konusu olmuştu. Kripto para birimi ile ilgilenen müşterilerin ve yatırımcıların korunmasını sağlamak ve kara para aklamanın önüne geçmek için yüksek standartlara sahip tedbirler alma yoluna giden Japonya ceza ihbarları ile borsaları yönlendiriyor.

Bitcoin Geleceği 2019 Yılında Eski Rakamlara Çıkabilecek Mi?

Japonya’da Kripto Para Alanında Son Gelişmeler

Ağustos ayında daire tarafından yapılan bir açıklama ile kripto para borsası hakkında bu alanın büyümesinin istenilen bir durum olduğu ancak bunun kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği vurgulanmıştı. Kripto para sektörünün hiçbir şekilde gelişmesinin önünde engel olarak yer almayacağını belirten Japonya yetkili makamları bu açıklamaları sonrasında kripto para sektörüne Japonya özelinde büyük oranda güvence de verdi. Finansa ilişkin kurallara dayalı bir piyasa ortaya çıkarmak adına revizyonlar alarak daha profesyonel bir alan haline gelen kripto para sektörü Japonya’da finans teknolojisinin de büyümesi ile hızlı bir ilerleme yakalıyor. Şüpheli işlemleri sürekli kontrol etmekte olan Japon Ulusal Polis Kurumu’nun kripto para işlemleri ile ilgili aldığı rapor sayısı Ocak ve Ekim ayları arasında 6 bine yaklaştı.

Comments (No)

Leave a Reply