XRP Fiyatındaki Değişiklikler ve Ripple Etkileri

Kripto para piyasasının en çok ilgi gösterilen kripto para birimlerinden biri olan XRP’nin zaman içinde popülerliğinin azaldığı biliniyordu. RoboForex analistlerinden bir isim tarafından yapılan son değerlendirmede XRP ile artık sıkı bir ilgilenmenin bulunmadığı belirtildi. Bir süre önce çıkış trendi deneyimleyen ancak çıkış noktasının ardından sapma yaşayarak fiyat düzeltmeleri ile karşılaşan birimde aşağı yönlü hareketler varlığını sürdürmeye devam ediyor. Azalan kanal direncini kırmaya uğraşan XRP de destek değerinin altında bir kırılma yaşanması XRP’nin çok daha düşük seviyelere gelmesine sebep olabilir. Bu geçişlerin daha yumuşak bir şekilde yaşanması ise ripple platformunun XRP’yi aktif olarak kullanmasından geliyor.

Ripple Etkileri

Ripple Etkileri

Ripple Sahasını Büyütüyor!

RippleNet ismiyle faaliyet göstermekte olan şirket 13 şirketin daha kendisine eklenmesiyle birlikte kripto para dünyasında önde gelen şirketlerden biri haline gelmiş durumda. Ripple’ın özellikle yurtdışı ödemelerinin yapılmasında XRP tokenini kullanıyor olmasının önemli bir etken olduğu da belirtiliyor. Bu sayede son derece düşük ücretler karşılığında yapılan işlemlerle birlikte işlem hızının da oldukça yüksek olduğu bir akış sağlanabiliyor. Üniversitelerle de işbirliği yoluna giden ripple burs programlarına katılmayı hedefleyerek yeni Blokchain projelerinin ortaya çıkmasını sağlamak adına bir kaynak yaratmaya çalışıyor. Bu kaynak sayesinde üniversite projeleri için hibe desteği de verilebilir duruma gelinecek. Bu gelişmelerin Ripple Labs adıyla daha önce duyurulan projeyle yakından bir ilgisi olabilir.

Ripple’ın Çekiciliği Artıyor!

Kripto para sektörü ile ilgili olarak ilerleyen zamanda çok daha sıkı denetimler ve düzenlemeler geleceğini beklediklerini sık sık dile getiren ripple analistleri buna hazırlıklı olmak için çeşitli adımların atıldığını belirtiyor. Hemen hemen bir senedir ilgili hedefleri belirlemiş olan şirketin adımlarını sağlam atarak ilerlemek istediği görülüyor. Tüm bu gelişmelerin yanında Ripple’ın popülerliğini ve cazibesini de artırması yakın zamanda söz konusu oldu. Davos’ta düzenlenen Blockchain Ekonomik Forumu kapsamında Ripple’ın Asya merkezli genişleme hedeflerinin Ripple’ı ilgililerin gözünde daha yüksek bir noktaya taşıması söz konusu oldu. Ripple’ın bu kontrollü ilerleyişinde Ocak ayında yaşanan güvenlik açıkları konusundaki tehlikelerin etkili olabileceği düşünülüyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply