XRP Fiyat Analizi Satışı Baskısını İşaret Ediyor!

Kısa vadeli olarak XRP ile dolar paritesi üzerinden bir fiyat analizi yapıldığında XRP’nin güçlü bir satış baskısı altında olduğu açıkça görülüyor. Yatırımcıları satım işlemlerini gerçekleştirmek üzere yakından ilgilendiren bu durum xrp fiyat analizi yapıldığında Ripple fiyatının 0.34 dolar altında olduğu bir noktada gerçekleşiyor. Özellikle geride bıraktığımız Pazartesi günü yaşanan düşüş sonrası XRP’nin 2019 yılında gördüğü en düşük değere gerilemesi yatırımcılar için burada sinyal niteliği taşıyor. Teknik analizi sırasında grafiklerinin aşağı yönlü bir ayının baş ve omuz modelinin boyun çizgisi altında kalan işlemler sonucunda daha önce 2018 yılı Ağustos ayında görülen en düşük seviyeye Ripple’ı itebileceği de düşünülüyor.

XRP Fiyat Analizi

XRP Fiyat Analizi

XRP’yi Yakın Zamanda Neler Bekliyor?

Kısa vadeli değerlendirmelerinde xrp fiyat analizi bir süre önce 0.34 dolar seviyelerinin de üzerine çıkan bir fiyat beklentisi ile karşılanıyordu. Ancak Ripple için bugün gelinen noktada kripto para biriminin değerinin 0.30 doların da altına düşme riskinden söz ediliyor. Kurda ana destek noktanın kısa vadeli değerlendirmeler için 0.25 ile 0.28 dolar arasında bulunması da dikkate alınması gereken detaylardan biri. Bugün gelinen noktada yapılan son değerlendirmeler 0.34 dolar seviyelerinden uzaklaşılarak XRP için öngörülen en düşük seviye olan 0.25’e doğru para biriminin gerilediğini göstermesi piyasada ayı yöneliminin açıkça belirgin olduğunu da ortaya koyuyor.

Orta Vadeli Değerlendirmeler Yükseliş Bekliyor!

Saatlik değerlendirmelerle ortaya konan MACD göstergelerinde düşük bir trend göze çarpıyor. Bu durumun güncel olarak yaşanan düşüşlerle birlikte ilerleyen zamanda da düşüşe işaret ettiği düşünülüyor. XRP işlem hacmi bakımından en yüksek değerini gördüğü 10 Ocak’ta da hacim göstergelerinde düşüş eğilimine sahipti. Orta vadeli analizlere bakıldığında ters baş ve omuz modelinin bozulması daha düşük işlem hacmine işaret ederken XRP’nin şu an bulunduğu noktadan daha yüksek değerleri test edebilme ihtimalini artırıyor. Orta ve uzun vadeli xrp fiyat analizi sonrasında 0.25’in altına düşülmediği her durumda 0.50 dolar seviyesi beklentisi kendini korumaya devam edecek. Henüz beklenen canlılığın oluşmadığı XRP’de yılın yeni aylarının neler göstereceği merakla bekleniyor.

Comments (No)

Leave a Reply