Türkiye’nin İlk Bitcoin ATM’si Kullanılmaya Başlandı!

Daha özgürlükçü, herhangi bir merkeze bağlı olmadan kendi içindeki piyasası doğrultusunda değeri belirlenmek üzere tasarlanmış olan Bitcoin bugün geldiği noktada yatırımcıların ilk olarak değerlendirmek istediği seçeneklerden biri oluyor. Piyasaya bir adım mesafeli yaklaşan kişilerin tereddüt etmesinin asıl sebebi olan kripto paraların yaygınlık kazanıp kazanmayacağı konusundaki tereddütler ise yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bu konuda yaşanan son bir gelişme Bitcoin’in ne kadar pratik bir kullanım sağladığını ve güvenilir olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor. Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsası Koineks Türkiye’nin ilk bitcoin atm hizmetlerinin yapılabileceği servisi aktif hale getirdi. Bankaya gitmeden bankacılık işlemlerinin büyük bölümünü yapmaya olanak sağlayan ATM’nin kripto para dünyasında kullanılması büyük bir kolaylık getirecek.

Türkiye’nin İlk Bitcoin ATM’si Kullanılmaya Başlandı

Türkiye’nin İlk Bitcoin ATM’si Kullanılmaya Başlandı

İlk Bitcoin ATM’si Nerde Bulunuyor?

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan bitcoin atm İstanbul’da bulunan Citys Nişantaşı Alıveriş Merkezi içerisinde yer alıyor. Koineks CEO’su tarafından açılışı yapılan ve Türkiye’de bu ATM’lerin sayısının artmasına öncülük edeceğine dair bir vizyonla verildiği belirtilen hizmetlerin ne denli önemli bir yeri olduğuna da vurgu yapıldı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan bu ATM’ler kimi ülkelerde biraz daha yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor. ATM’ler üzerinden artık kripto para kullanıcıları rahatlıkla alım ve satım işlemlerinin yönetilmesini sağlayabilecek. Dünya genelinde çok sayıda örneği bulunan ve kullanıcıların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği kripto para ATM’lerinin yakın zamanda Türkiye’de benzer bir ilgiyle karşılaşacağı belirtiliyor.

ATM’ler Kripto Paranın Adını Geniş Kitlelere Duyuracak!

Her ne kadar yatırım alanında faaliyet gösteren hemen hemen herkesin artık hakkında pek çok fikir sahibi olduğu bir alan olsa da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin bulunduğu alan geniş bir kitle tarafından adı duyulmayan veya güvenilmeyen bir alternatif olarak değerlendiriliyor. İşte bu noktada bitcoin atm kripto paraları daha geniş kitlelere duyurmak ve tanıtmak amacıyla da kullanılabilecek bir araç olarak değerlendiriliyor. Bu sebeple İstanbul’daki en merkezi konumda yer alan alışveriş merkezlerinden birinde açılan ATM’nin kısa zamanda yoğun bir ilgi görmesi de bekleniyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply