Token Nasıl Alınır?

Her ne kadar kripto para sektöründe tokenlar söz konusu olduğunda token alma şeklinde bahsediliyor olsa da tokenların bir servis ya da platform olarak kullanılmakta olduğu fikrinden hareketle doğru olarak kullanılması gereken terim token oluşturmak olmaktadır. Kullanıcıların token oluşturmak ve bunlar üzerinden işlemlerini yapmak için hali hazırda kullanmakta oldukları sanal cüzdanlarını kullanmaya devam etmesi veya bu cüzdanlara sahip değillerse yenilerini açması gerekmektedir. Çeşitli platformda oluşturulma süreci farklılık gösteriyor olsa da hemen hemen tüm platformlarda benzer süreçleri takip ettiği gibi token oluştururken token ekle yönergelerini izlemek gerekmektedir. Burada işlemin yapılacağı adresin girilmesi ICO işleminin gerçekleşmesi için gerekli olmaktadır. Üzerinde işlem yapılacak tokena bağlı olarak adres ve sembol bilgilerinin doğru olarak girilmesi gerekmektedir.

token alma

token alma

Rakamlara Dikkat Edilmeli!

Token oluşturma işlemlerinde kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunlardan biri satın alınan miktarların ondalık değerlerinin neler olduğunu görmek olmaktadır. Özellikle değeri oldukça yüksek olan kripto para birimleriyle işlem yapılması söz konusu ise bu durumda ondalık değerlerinin takibini gerçekleştirmek oldukça zor olmaktadır. Eğer değeri tam sayılarla ifade edilebilen bir rakamdan söz ediliyorsa bu noktada ondalık değer hanesine 0 yazıp ilerlemek gerektiği için bu süreç kolaylıkla geride bırakılabilmektedir. Ancak diğer durumlarda token alma sırasında hata yapmamak adına mutlaka ondalık değerlerden emin bir şekilde işlem yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Token Satın Alma İşlemi

Tokenların satın alınması aşamasına gelindiğinde farklı platformlarda çeşitli yerlerde bulunan butonlar arasından “token gönder” ya da buna benzer bir seçeneğin bulunması gerekmektedir. Bu aşamaya geldikten sonra kullanıcılara cüzdanlarına erişebilmek için hangi yolu kullanmaları gerektiği sorulmaktadır. Genellikle token alma sırasında ve diğer işlemlerde tercih edildiği gibi bu aşamada özel anahtar kullanımı ile birlikte cüzdanlara erişim sağlanmaktadır. Adres alanına işlem yapılacak tokena uygun adresin girilmesi ve miktarın da belirlenmesinin ardından diğer bölümlerin otomatik olarak işlendiğinden emin bir şekilde onay butonuna gidilmelidir. Alımı yapılan birime ve işlem yapılan platforma bağlı olarak birkaç dakika içinde işlem tamamlanmakta ve söz konusu tokenlar kişinin cüzdanında görüntülenebilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply