Mining Sistemi için Nasıl Sistemler Kullanılıyor?

Mining Sistemi için Nasıl Sistemler Kullanılıyor?

Bilgisayarların kendi donanımları ile birlikte tek başına madencilik yapması 2013’ün sonuna kadar etkili bir madencilik yöntemi olsa da artık ASIC cihazların da çıkışıyla birlikte bu durum eskide kalan bir yöntem oldu. Ancak yine de hiçbir masraftan kaçınmayarak kendi donanımları ve bilgisayarları ile mining sistemi kurup kripto para üretimi yapmak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Bu kişiler için söz konusu sistemlerin nasıl olması gerektiği merakını ortadan kaldırmak ve bu konuda bilgi vermek de gerekiyor. Öncelikle üretimin yapılmasında esas gücün alınacağı GPU’lardan başlamak gerekiyor. GPU miktarı ne kadar çokça madencilik verimi de o kadar çok olacağı için daha çok ekran kartı destekleyen GPU’lardan yana tercih yapmak gerekiyor. Markaların Bitcoin’e özel olarak ürettiği GPU’lar bu aşamada kullanılabilir.

Mining Sistemi

Mining Sistemi

Mining Sistemi; Ekran Kartları Nasıl Oluyor?

Pek çok kişi yüksek donanımlara ve fiyatlara sahip olması sebebiyle oyuna yönelik olarak geliştirilmiş ekran kartlarını satın almaya yönelebiliyor. Oysa fiyatın yüksek olması Bitcoin üretimlerinde iyi verim alınabileceği anlamına gelmiyor. Burada ekran kartının mining sistemi içerisinde ne kadarlık bir kazı gücü getireceği daha büyük bir önem kazanıyor. Bununla birlikte ekran kartlarının en fazla elektrik tüketimine sebep olan donanımlar olmasından kaynaklı olarak mutlaka alınacak sistemlerin tüketim değerlerine de bakmak gerekiyor. Bu sayede üretimlerle elde edilen kazancın maliyetler için ödenen rakamlardan zaman içinde daha fazla olmasını sağlamak mümkün olabiliyor.

Mining Sistemi; Güç Kaynakları ve Isınma Problemi

Bilgisayarlarıyla sürekli olarak madencilik yapması gereken kişilerin farkına varması gereken bir başka önemli nokta da bilgisayarların sürekli açık kalması gerektiği oluyor. Tüm donanımların tam bir yükle çalıştığı mining sistemi zaman içinde verimini yitirebiliyor. Bu sebeple grafik kartlarının verim oranlarının yüksek olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Tüm bu çalışma sırasında yaşanacak en büyük problemse ısınma problemi oluyor. Sürekli tam güçte çalışan donanımların verimli çalışma performansını koruyabilmesi için mutlaka sistemin iyi bir şekilde soğutulması ve havalandırılması gerekiyor. Bu aşamada kapalı ya da açık PC kasalarının yerine piyasada tamamen madencilik için tasarlanmış olan Mining Rig ismindeki ürünler kullanılıyor.

Comments (No)

Leave a Reply