Kripto Para Yatırım Stratejisi Nasıl Olmalı?

Kripto Para Yatırım Stratejisi Nasıl Olmalı?

Yatırımcıların yeni gözdesi kripto para borsaları bir taraftan kısa sürede yüksek kazançlar elde etmeye olanak sağlarken diğer taraftan yüksek volatilite ve risk değerleri ile yatırımcıları sürekli olarak piyasada canlı olmaya davet ediyor. Tüm bu işlemler arasında doğru stratejiler izleyerek başarılı olmak isteyenler kripto para yatırım stratejisi için nasıl bir yol izlenmeli bunun üzerine bilgi almak istiyor. Öncelikle Bitcoin ve altcoinler üzerinde bilgisine çok fazla hakim olan ancak yeterince tecrübe sahibi olmayan kişilerin söylemlerinden sıyrılmak gerekiyor. Özellikle sözde profesyonel olan isimler, arkadaş tavsiyeleri gibi harekete geçirici eylemlerle yol almamak gerekiyor.

Kripto Para Yatırım Stratejisi Nasıl Olmalı

Kripto Para Yatırım Stratejisi Nasıl Olmalı

Kripto Para Yatırım Stratejisi; Limitlerinizi Bilin ve Zamanı İyi Kullanın!

Kripto para piyasası içinde kullanılan farklı birimlerin teknik özellikleri itibarıyla son derece hareketli bir piyasadır. Hiç durmadan değişim gösterebilen bu piyasa karşısında öncelikle yatırımcıların kendilerini aktif ya da pasif yatırımcı olarak konumlandırması gerekiyor. Burada küçük hareketlerle kazanç elde etmeye çalışan hızlı yatırımcılar aktif olarak adlandırılırken mega trendleri takip eden kısa vadeli işlem yapmaktan kaçınan kişiler ise pasif yatırımcı olarak bilinmektedir. Bu ayrımın yapılmasının ardından kripto para yatırım stratejisi belirlemek daha doğru olacaktır. Tanımlarında da görüldüğü gibi bu ayrımın temel sebebi yatırımcıların zamanı değerlendirmesi ile alakalıdır. Zaman konusundaki esneklikten hareketle önce stratejinin uygulanacağı esas yöntemi belirlemek gerekir.

Kararlı Olun ve Piyasayı Tanıyın!

Kripto para yatırımlarında dikkat edilmesi gereken bir başka önemli unsur da yatırım disiplini olmaktadır. Ani değişikliklerin yaşandığı kripto para piyasaların yapılabilecek en büyük yanlış ani değişimler sonrasında çeşitli işlemler yapmaktır. Bu gibi durumlarda özellikle aktif yatırımcılar sorun yaşadığı için daha dikkatli davranmalıdır. Tüm bunların ötesinde kripto para yatırım stratejisi için gerekli olan en önemli şey ise piyasanın iyi bir şekilde tanınmasıdır. Daha önce internet üzerinden Forex ve benzeri piyasalarla işlem yapılmış olsa bile dinamiklerinin çok farklı olduğu kabul edilmesi gereken kripto para piyasalarında bu sektörün kendi dinamikleri çerçevesinde kararlar vermek gerekmektedir. Bu sebeple bir süre dışarıdan izleyerek ya da küçük yatırımlarla piyasanın öğrenilmeye çalışılması yerinde olacaktır.

Comments (No)

Leave a Reply