Kredi Kartı İle Bitcoin Almak Mümkün Mü?

.Kredi Kartı İle Bitcoin Almak Mümkün Mü?

Bir yatırım aracı olarak Bitcoin’e yönelmek isteyen pek çok kişi kripto paralara duyulan güvenin ölçüsü derecesinde en güvenli şekilde Bitcoin alımını gerçekleştirebileceği yolları aramaya yöneliyor. Bu noktada kredi kartı ile bitcoin almak birçok yatırımcı için güvenilir yollardan biri olarak görülüyor. Her ne kadar yatırımcılar risk seviyesini çok daha aza indirmek adına birkaç kullanıma kadar izin verebilen anonim kullanıcılara ait olan sanal kartların kullanılmasını teşvik etse de kolaylık sağlaması açısından kredi kartı ile yapılan alımlar çok daha cazip görülüyor. Kredi kartı ile de alınacak olsa Bitcoin sahibi olunacağı için kişilerin mutlaka bir sanal cüzdana sahip olması bekleniyor. Bu cüzdanlar aracılığıyla farklı platformlar üzerinden kredi kartıyla işlem yapılabiliyor.

Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

CEX.io’dan Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Bitcoin’i kredi kartı ile satın almak isteyenlerin en çok kullandıkları platformların başında CEX.io geliyor. 2013 yılında kurulan ve o günden bu yana pek çok yatırımcının kredi kartı veya debit kart ile Bitcoin işlemlerini yönetmek istendiğinde kullandığı ilk platform olmayı başarmış CEX.io, farklı özellikleri ile kredi kartı ile bitcoin almak isteyenlere güvenli bir alan sunuyor. Güçlü altyapısı, likidite imkanları bakımından geniş olanaklar sunması, çapraz platform ticaretlerine fırsat vermesi. Mobil uygulamalarının işlevsel olması ve API çözümleri ile yatırımcıların kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortamı sunuyor. Kredi kartı ile yapılan işlemlerin de aralarında bulunduğu her türlü işlem ücreti için belirli bir işlem ücreti kesen bu aracı siteler ve platformlar karşısında yatırımcıların bu masrafları da gözeterek Bitcoin alımlarına yönelmesi gerekiyor.

Kredi Kartıyla Bitcoin Alınabilecek Yerler

Yatırımcılardan kredi kartı ile bitcoin almak isteyenlerin ilk başvurduğu yer olan. CEX.io’nun dışında çok sayıda firma aracılığıyla benzer işlemleri gerçekleştirmek mümkün oluyor. Bunlar arasında kripto para çeşitliliği ile özellikle altcoin alımlarında istediği birimlere kolaylıkla ulaşmak isteyenler için. Uygun bir zemin hazırlayan Indacoin yine çok tercih edilen firmalardan biri oluyor. Neredeyse dünyanın tüm noktasından müşterileri bulunan site kripto paralar arasında değişim imkanı sunmazken sadece kredi kartı veya debit kartlar gibi kartlarla ödemeleri kabul ediyor. Benzer bir şekilde çalışan 2015’te kurulmuş Bitit de kredi kartı ile bitcoin almak için güvenilir platformlardan biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi destekleriyle son derece başarılı bir performansa sahip olan bu platform nispeten yüksek komisyonları ile ilk tercih edilen yerlerden biri olmuyor.

Bu platformların dışında Coinmama gibi pek çok başka platform da bulunuyor. Ancak bu platformların birçoğunun evrak talep etmesi veya kullanıcıyı zor durumda bırakacak. Şartları talep etmesi yatırımcıları kredi kartı ile bitcoin almak işleminden uzaklaştırabiliyor. Özellikle kimlik, pasaport, ehliyet gibi çeşitli belgelerin hesaplarına yüklenmesini talep eden platformlara karşı son derece dikkatli olmak gerekiyor. Bununla birlikte kredi kartıyla Bitcoin almaya olanak tanıyan firmaların piyasa içinde bilinir olmasına da büyük ölçüde dikkat etmek gerekiyor. Burada piyasaların müşteri sayılarına, kurumsal bir firma olup olmadıklarına bakılarak karar vermek gerekiyor. İşlem ücretleri ile birlikte işlemlerin gerçekleşme sürelerine bağlı olarak da firmalar arasında seçim yapılması gerekiyor. Özellikle yaptığı yatırımlarla ilgili hızlı dönüt almak isteyen kişilerin Bitcoin ve altcoinler için ayrı ayrı olarak ne kadar sürede alımı yapılan kripto paraların cüzdanlara aktarıldığına da dikkat etmesi gerekiyor. Ancak tüm bu noktalara dikkat edilmesi halinde kredi kartıyla Bitcoin alma işlemleri yatırımcının istediği yönde sorunsuz şekilde tamamlanabiliyor.

Comments (No)

Leave a Reply