Fidelity Yeni Bir Bitcoin Boğa Koşusu Ortamını Hazırlayabilir!

Birkaç gün önce Fidelity tarafından yapılan bir açıklama piyasanın hızlı şekilde bu açıklamaya tepki vermesi ile sonuçlandı. Kripto para saklama hizmetinin Mart’a kadar başlatılacağı belirtilen açıklama sonrasında Bitcoin fiyatında yaşanan yaklaşık yüzde 2,5’luk bir toparlanma sonrası bitcoin boğa koşusu ihtimalleri hakkında çeşitli görüşler ortaya atılmaya başlandı. Coinbase üzerinden alınan verilerek göre son 24 saatlik süreçte en çok 3 bin 459 dolardan işlem gören doların 3 bin 443 dolara kadar düşmesi etkinin ne denli kuvvetli olduğunu da gösteriyor. 3 bin 330 seviyelerine kadar düşüş eğilimi içerisinde olan Bitcoin için Fidelity tarafından yapılan açıklamalar ise piyasanın olumlu bir havaya girmesini sağlıyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Bitcoin Boğa Koşusu

Spekülatörler Fidelity’yle Boğa Koşusuna Yöneliyor!

Bitcoin pazarı içerisinde Fidelity’nin hareketleri sonrasında bundan en çok etkilenen grup spekülatörler oluyor. Sadece var olması ile birlikte pazar içinde spekülatörler için bitcoin boğa koşusu anlamın taşıyan Fidelity ile birlikte piyasada saklama hizmetlerinin daha güçlü olması, kurumsal yatırımların miktarının artması ve daha güvenli bir ortamda yatırımların şekillendirilmesi bekleniyor. Özellikle kurumsal yatırımcılar için büyük yatırımlarla piyasada yer alacak olan aktörlerin yeterli güvenliği bulamaması sebebiyle uzak durduğu yatırım alanlarına son koşullar dahilinde tekrar dönmesi söz konusu olabilir. Fidelity’nin tüm bu gelişmelerin ardından varlık yöneticisi vasfıyla kurumsal yatırımcıların yaşadığı problemlere çözüm getirecek performansı ortaya koyması bekleniyor.

Bitcoin Son 24 Saatte Nasıl Tepki Verdi?

Fidelity’nin adeta bir katalizör görevi gördüğü son süreçte Bitcoin fiyatının arttığı görüldü. 3 bin 450 dolar seviyelerinin direnç noktası olarak görüldüğü süreçte Bitcoin’in küçük yükselen trend çizgisinin üzerinde yer aldığı görülüyor. Bununla birlikte aşağı yönlü düzeltmelerde de ilgili değerin destek görevi gördüğü açıkça dikkat çekiyor. Belirtilen seviyelerde yükselen bir üçgen kalıbı şeklin almaya başlayan çizgilerin bitcoin boğa koşusu için en önemli göstergelerden biri olduğuna da dikkat çekiliyor. Direnç noktalarının üstünde bir kırılma yaşanması halinde 200 günlük hareketli ortalama eğrilerinde de uzun bir pozisyonun açılması gündeme gelmiş olacak. Burada giriş pozisyonunun aşağısında 1 pip kaybı durdurma emrinin verilmesi yerinde olacak.

Comments (No)

Leave a Reply