Ethereum Fiyat Analizi! ETH’de Kayıplar Çoğalacak Mı?

Yazının yazıldığı 21 Ocak 2019 itibarıyla güncel Ethereum değerlendirmesi yapıldığında ilk göze çarpan detay kısa süre önce birkaç saat için Ethereum’un dolara ve Bitcoin’e karşı büyük oranda değer kaybetmesi oldu. Değeri 120 doların da altına gerileyen Ethereum için pek çok analist 110 ile 105 dolar seviyelerinin yakın zamanda görülebileceğine de dikkat çekiyor. 118 dolarlık destek noktasının altına gerileyen Ethereum için veri akışlarına bakıldığında 121 dolar seviyesinde bir direnç desteğiyle düşüş trendi çizgisinin yer aldığı da görülüyor. Tüm bu göstergeler Ethereum için daha yüksek kayıp riski anlamına geliyor.

Ethereum Fiyat Analizi! ETH’de Kayıplar Çoğalacak Mı

Ethereum Fiyat Analizi! ETH’de Kayıplar Çoğalacak Mı

Ethereum’u Neler Bekliyor?

Ethereum yaşanan son gelişmelerle birlikte temel destek noktasının altına düştü. Bu noktadan sonra ethereum fiyat analizi değerlendirmelerin pek çok kullanıcı nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Burada Ethereum’un çok hızlı bir şekilde yaşadığı son değişimlere hakim olmak gerekiyor. 125 doların üzerinde deneyimlediği satış dalgalarının sonrasında 126 dolara kadar çıkan ve bunun ardından ani düşüşlerle 122 dolara kadar düşen Ethereum son olarak 113 dolar seviyelerine kadar indi. 113 doların üzerindeki rakamlarda konsolidasyon süreci başlayan Ethereum için kullanıcıların ethereum fiyat analizi yapıldığında açıkça görülen güçlü direnç noktaları olarak geri çekilmede 118, düşüş trendi çizgisinde de 121 dolar seviyesine dikkat etmesi gerekiyor.

Güncel Ethereum Teknik Analizi

Teknik göstergelere dayanan bir ethereum fiyat analizi yapıldığında grafiklerden alınan verilere göre Ethereum’un yakın zamanda volatilitesinin arttığı ilk göze çarpan durum oluyor. Bunun dışında 100 saatlik hareketli ortalamanın altında kalan bir düşüşün 120 dolar seviyesinin de altında olduğu görülüyor. Analistler Ethereum’un 120 doların altında işlem gördüğü her türlü fiyat için kayıp riskinin son derece yüksek olduğunu da belirtiyor. Teknik analiz sonuçlarına bakıldığında saatlik MACD değerleri boğa bölgesinde düşüş eğilimli küçük hareketlenmeleri işaret ediyor. RSI değerleri ise pozitif şekilde 25 seviyesine odaklanmış görülüyor. Ana destek seviyesinin 113 dolar olarak belirlendiği Ethereum teknik analizinde ana direnç seviyesi de 121 dolar olarak görülüyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply