EOS (EOS) Nedir?

Kripto para birimlerinin ve piyasalarının ortaya çıkmasını sağlayan Blockchain teknolojisi, farklı kripto para birimlerinin bu alanda iddialı oldukları bir konu haline geliyor. Kendisini en güvenilir Blockchain tabanlı kripto paralardan biri olarak adlandırılan eos kripto para birimi de bunlardan oluyor. Diğer kripto paralardan farklı olarak üzerinde uygulama kurmanın mümkün olduğu bir altyapı desteği sunan, özellikleriyle de fark yaratıyor. Diğer kripto paralara kıyasla hızlı ve işlem yapma sayısı bakımından önde olduğu görülen, esasında bir işletim sistemi gibi çalışarak piyasa içinde yer almak isteyen kişilerin uygulamalar kurmasına olanak sağlıyor.

"<yoastmark

EOS Çalışma Sistemi

Kripto para birimlerinin çok büyük bir çoğunluğunun kullanmakta olduğu Proof of Work adı verilen sistem EOS’un da asıl çalışma sistemini oluşturuyor. Madencilik faaliyetleri ile farklı bir kullanım seviyesini ortaya çıkaran bu sistem, grafik kartlarına dayalı madencilik yöntemlerinin tamamını ortadan kaldırmaktadır. Sistemde sadece üzerine yatırım yapmış olan kullanıcıların coinlere sahip olmasıyla EOS değerinin belirlenmesi mümkün olur. Sistemin getirdiği bir başka avantaj da kişilerin zaman içinde yüzdelik dilimlerle alacağı coin hediyeleri olmaktadır. Bu yüzdelik dilimler sistem tarafından belirlenerek kullanıcılara sunulur. EOS coinlerine sahip olan herkesin piyasa içinde işlem yapma imkanı bulunmaktadır. Bu yönüyle coinlerine sahip olan herkes sistem üstünde işletim sistemini kullanabilmekte, bu sisteme dayanan uygulamalar geliştirebilmek ve blockchain zincirine dahil olabilmektedir.

EOS Fiyatı Ne Kadar?

Yatırımlarla değerini belirleyen bir piyasa kuran eos için toplamda 1 milyar bulunacağı başlangıçta belirtilmiştir. Yüzde 90’ı doğrudan yatırımcılara satılacak olan EOS’un dağıtımına başlandığında 250 milyar dolara ulaşan satışın gerçekleştirilmesi EOS’a olan ilgiyi de artırmıştır. Satışları 2017 Haziran ayından başlayarak 2018 yılı Haziran ayının ilk gününde sona erdirilmiştir. 2017 yılı Haziran ayında 0,96 Amerikan doları ile ilk kez yatırımcıların karşısında çıkan, Ocak ayında 14 Doların üzerine çıkmayı başarırken 25 Ekim 2018 itibarıyla bugün geldiği noktada 5,37 Amerikan Doları’na gerilemiştir. Türk Lirası cinsinden bakıldığında aynı tarih ölçüsünde 30,56 TL’den işlem görmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply