Bitcoin’in Gücünü Gösteren Boğa Sinyalleri

2018 yılını yeni geride bıraktığımız bugünlerde pek çok yatırımcı geçen yılın etkilerinin ne kadar süreceğini merak ediyor. Tarihinde ulaştığı en yüksek değerlerin çok altında kalan ve yüzde 80’leri geçen değer kayıpları yaşayan Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için yeni tahminler ortaya konuyor. Bu sebeple piyasada bitcoin boğa sinyalleri görmek adına da bir zorluk yaşanabiliyor. Her ne kadar büyük düşüşün ardından bir toparlanma süreci yaşamış olsa da Bitcoin ile ilgili yaşanan gelişmelerin ne tür sinyallere sebep olduğunun iyi okunması gerekiyor. Bitcoin’in ölü olarak ilan edilmesi ve Erik Finman gibi bir isim tarafından bir ya da iki boğa koşusu sonrasında Bitcoin’in yok olacağının söylenmesi yatırımcıları pozisyon almaya itiyor.

bitcoin boğa sinyalleri

bitcoin boğa sinyalleri

Topluluklar Değerini Artırıyor!

Bitcoin topluluklarının en büyüklerinden biri olarak görülen ve piyasaya en fazla bilgi akışını sağlayan topluluklardan biri olan Reddit’in kurum içi Bitcoin topluluğu 2018 yılında topluluğa 380 bin kişiyi daha ekledi. Toplam sayı ise Aralık ayı itibarıyla bir milyon rakamını geçmişti. Yüzde 70 gibi bir gerilemenin yaşandığı dönemde bu rakamlara ulaşmak diğer yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Pazar baskınlığının Bitcoin üzerinde yüzde 50’lerin üzerine çıkması SegWit gibi işlem büyüklüğünü azaltmak üzere kısa vadeli bir ölçekleme çözümü sunan platformun pek çok kullanıcı tarafından benimsenmesi de bitcoin boğa sinyalleri açısından iyi göstergelerdi.

Bitcoin Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?

Piyasanın Farklı Alanlarında Nicelik Artışı Görüldü!

Lightning Network adıyla gerçekleştirilen ikinci katman ölçekleme çözümlerinin kapasitesi 500 BTC’ye kadar ulaştı. Bu durum daha hızlı, güvenilir ve düşük maliyetli işlemlerin yapılmasının önünü açtı. Hash rate rakamını iki katına çıkaran 2018 yılında toplamda 410 milyar dolarlık BTC işleminin yapılmış olması da sinyalleri doğru okumak adına değerlendirilmesi gereken detaylardan biri. Pek çok ülkenin ticaret hacimlerinde Bitcoin düşüşler yaşarken kimilerinde büyük patlamalar yaşaması da bitcoin boğa sinyalleri açısından mutlaka dikkate alınması gereken bir durum olarak görüldü. Bitcoin’e özel ATM sayıları artarken Bitcoin cüzdan sayıları da artışına devam etti. Boğa sinyali konusunda en önemli göstergelerden biri de Google aramalarında Bitcoin’in yükselişi oldu.

 

Comments (No)

Leave a Reply