Bitcoin’in 20 Bin Doları Geçeceği İddia Edildi!

Kripto para dünyasının hacim ve yatırım olanakları bakımından lider ve öncü kripto parası bitcoin bir süredir zor zamanlar yaşıyor. Uzun süreli bir düşüş trendine giren ve son birkaç haftalık periyotta yavaş bir çıkış yakalayan Bitcoin hakkında hemen hemen kripto para uzmanlarının hepsi yaşanan dönemin genel olarak kripto para dünyası ve özelinde Bitcoin için en zorlu dönemlerden biri olduğu söyleniyor. Bununla birlikte Bitcoin’de yaşanan gerilemelerin uzun bir süre daha etki gösterecek ve söz konusu kripto paranın geleceğini de tehlikeye sokabilecek gelişmeler olduğu belirtiliyor. Ancak Quinone CEO’su Mike Kayamori yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının ilerleyen zamanlarda 2017 yılında ulaştığı tavan değer olan 20 bin dolar rakamını geçebileceğini iddia etti.

Bitcoin

Bitcoin

Bitcoin Nasıl Artış Gösterecek?

Kayamori yaptığı açıklama söz konusu artış beklentisinin neden kendisinde bulunduğuna dair gerekli açıklamayı da yapıyor. Uzun zamandır düşüş yaşayan bitcoin için depresif bir sürecin yaşandığını kabullenen CEO, 2019 yılının bu gelişmelerin tam tersi yönünde bir sürecin yaşanmasına sahne olacağını bekliyor. Bitcoin’in dip seviyesine ulaştığı konusunda kesin fikirlere sahip olan Kayamori, dip seviyesinden Bitcoin’in çıkışının fiyat artışı özellikleriyle tıpkı Bitcoin’in ilk olarak piyasaya çıktığı döneme çok benzer şekilde yükselebileceğine odaklanıyor. 2010’lu yılların başlarında yaşanan hızlı ilerlemelerin bir benzerinin yaşanacağını iddia eden açıklamada 2017 yılı Aralık ayında yaşanan 20 bin dolarlık en yüksek rakamın bu yolla tekrar aşılabileceği de belirtiliyor.

Bitcoin’de Taban Görüldü Mü?

Pek çok yatırımcı gibi Kayamori’nin de odaklandığı noktalardan biri bitcoin değerinin hali hazırda ulaşabileceği en taban fiyatı görüp görmediği oluyor. Bu konuda kesin tahminleri bulunmasa da Kayamori yaptığı açıklamada taban fiyatları konusunda emin olmasa da taban fiyatına çok yakın bir noktaya çoktan gelindiğini belirtiyor. Birçok analistin de tıpkı bu açıklamada belirtildiği gibi sadece 2018’in Aralık ayının sonuna kadar benzer düşüş özelliklerinin etkisinin devam edeceğini iddia etmesi Bitcoin’in 2019’da sıçrama yaşayabileceği ihtimallerini güçlendiriyor. Açıklamada aynı zamanda hemen hemen tüm analist ve uzmanların hemfikir olduğu şekliyle kurumsal yatırımların Bitcoin’i yükselteceğinden de bahsediliyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply