Bitcoin’i Yakın Gelecekte Neler Bekliyor?

Ticaret ve yatırım alanında verdiği hizmetlerle dünyanın önemli kurumlarından biri olarak görülen eToro analistlerinden birinin yaptığı açıklama Bitcoin’in geleceği hakkında bazı ipuçlarına ulaşılmasını mümkün hale getirdi. Piyasada yaşanan bitcoin fiyatının düşüş trendine girmesi ve ayı piyasasının kripto para birimleri üzerinde nasıl etkiler ortaya çıkardığına ilişkin yapılan açıklamada Bitcoin’e dair bir durum değerlendirmesi de yapıldı. Piyasa uzmanı tarafından yapılan açıklamada boğa piyasası olarak değerlendirildiği için Bitcoin tabanı ile ilgili olarak dijital varlıkların tamamı için yüksek riskli yatırımcıların hiçbir şekilde spekülasyonlar karşısında etkilenmeyeceği de ortaya kondu. Daha çok sanal varlıkların gelecekteki durumlarına bağlı olarak bir pazar ilerlemesi yaşanabileceği belirtiliyor.

bitcoin neden düşüyor

bitcoin neden düşüyor

Piyasa Çöküşünün Sebebi Ne?

Piyasada yaşanan genel çöküş özelinde bitcoin için yaşanan çöküşle de ilgili değerlendirmede bulunan analist Bitcoin için Bitcoin Cash hash savaşı sırasında ortaya çıkan çöküşün hard fork işlemlerine dikkat çekiyor. Kripto-kaos için mutlaka dikkate alınması gereken bir detay olarak bu işlemlerden söz eden analist büyük düşüş trendine girilmesinin sebebinin teknik bir koparma olduğunu da belirtiliyor. Bitcoin için çok uzun bir zamandır psikolojik engel olarak adlandırılan ve piyasanın bu şekilde benimsediği 6 bin doların altına değerin düşmesi yatırımcıların korkuyla beklediği bir olayın gerçeklemesiyle sonuçlandı. Bitcoin Cash hard fork işlemlerinin takip ettiği bu süreç piyasada olumsuz bir hava yaratarak tamamen kötü gelişmelerin önünü de açmış oldu.

Destek Seviyeleri Ne Kadar Olacak?

Yatırımcıların bitcoin hakkında merak ettiği en önemli konulardan biri de piyasa taban rakamlarına henüz gelinip gelinmediği oluyor. Bu konuda eToro analisti yaptığı açıklamada kripto para birimleri özelinde tüm sanal varlıkların yüksek risk içeren yatırımlar olduğunu hatırlatarak pazar rakamlarının çok daha aşağı seviyelere gelebileceğini belirtiyor. Bitcoin için 3 bin dolar gibi bir destek seviyesinin sınandığını belirten analist aynı zamanda bu seviyenin kırılmasının çok daha düşük rakamlara doğru bir yol açacağına da vurgu yapıyor. Analistlerin pek çoğunun destek seviyesi rakamlarını 2 bin ile bin 500 dolar arasında değişen rakamlarla daha düşük olmasını beklemesine de dikkat çekiliyor.

Comments (No)

Leave a Reply