Bitcoin’den Olumlu Gelecek Sinyalleri!

En yüksek değerlenmelerinden birini 2017 yılı içerisinde yaşayan Bitcoin bu yıl içinde deneyimlediği daha önce benzeri görülmemiş bir boğa koşusu sonrasında 20 kata kadar değerini artırmıştı. Bin dolarla başladığı serüvenini yılın sonunda 20 bin dolara kadar çıkaran Bitcoin için kripto para alanında boğa koşularını destekleyen kişiler tarafından 2018 yılında da benzer bir görünümün ortaya çıkacağına dair görüşler ortaya atılmıştı. Ancak bitcoin analizi sonucu elde edilen verilere bakıldığında beklentilerin tam aksi yönde Bitcoin’in bir ayı piyasasına girdiği görülüyor. Bunun sebepleri konusunda çok fazla iddia ortaya atılırken en çok dile getirilen husus ise olumsuz ICO projelerinin etkisi oldu.

bitcoin analizi

bitcoin analizi

Bitcoin’in Düşüş Sebepleri

Bitcoin’in yılın sonuna doğru daha keskin bir şekilde ortaya çıkan düşüşle karşılaşmasında çok fazla nedenin bir araya gelerek kripto para birimine yaptığı etki söz konusu olsa da bitcoin analizi yapan uzmanların pek çoğunun dile getirdiği gibi bu düşüşte en önemli payın ICO’lara olan bakış açısı olduğu belirtiliyor. 2017 yılı ile karşılaştırma yapmanın doğru olmadığına dikkat çeken uzmanlar 2017 tüm kripto para birimleri için kapsamlı bir büyüme yaşandığının da altını çiziyor. Özellikle Bitcoin’in yaşadığı son düşüş trendlerinde değeri artırmaya yönelik çalışmaların sadece birer aldatmaca ve spekülasyon değeri taşıyor olmasının gerçek bir büyüme elde edilmemesindeki en büyük pay olduğu vurgulanıyor.

Bitcoin’in Düşüşünde ICO’ların Rolü

Bitcoin’in yaşadığı düşüşte uzmanlar ICO’ların rolüne de vurgu yapıyor. Yeni tokenler yayınlayarak çok daha kitlesel bir gelişmenin yaşanmasını hedefleyen ICO’lar iyi yönetilmedikleri için başarısızlıkla sonuçlanan bir sonla karşılaştı. Bu durum beraberinde ayı piyasasını deneyimleyen piyasada var kalabilmek için ICO ekiplerinin fonlarını satmasını getirdi. Özellikle Ethereum ve Bitcoin üzerinde yoğun satış baskısı ile sonuçlanan token satışlarının ICO’ların düşüş yaşamasına ve bunun da Bitcoin üzerinde olumsuz etki yaptığına dikkat çekiliyor. 2019 yılında bitcoin analizi verileri için uzmanlar umutlu görünüyor. Özellikle kurumsal yatırımcıların varlık gösterebileceği çeşitli platformların ortaya çıkması ile birlikte fonlamada daha doğru stratejilerle hareket edilecekken ICO işlemlerinde de farklı bir yoldan ilerlenecek.

Comments (No)

Leave a Reply