Bitcoin Yükselişi! 4 Bin Dolar Sınırını Geçti!

Bitcoin 6 Ocak 2019 itibarıyla uzun zamandır beklenen büyük sıçramalarından birini yaparak 4 bin doların üzerini görmeyi başardı. 4 bin doların üstüne çıkması ile birlikte kripto para piyasalarında Bitcoin hakkında ortaya çıkan algı bu seviyelerin Bitcoin alımı için ideal noktalar olduğu oldu. Beklenmedik şekilde bir alım talebini ortaya çıkarabilecek söz konusu rakam hakkında pek çok analist ve uzman 4 bin dolar seviyesinin psikolojik sınır olabileceğini söylüyor. Her ne kadar yıl başından itibaren bir bitcoin yükselişi bekleniyor olsa ve 4 bin dolar seviyesi aşıldıktan sonra buraya tekrar dönülmeyeceği düşünülse de piyasadaki fiyatlar değerlendirildiğinde bunun çok zorlu olabileceği de düşünülüyor.

Bitcoin Yükselişi! 4 Bin Dolar Sınırını Geçti!

Bitcoin Yükselişi! 4 Bin Dolar Sınırını Geçti!

Türk Borsaları Yükselişe Nasıl Tepki Verdi?

Bitcoin’in 4 bin dolar sınırını aşması ile birlikte ortaya çıkan alım trendine karşı Türk kripto para borsalarının istatistiklerine bakıldığında alımlarda olduğu kadar satışlarda da hızlı bir işlem trafiğinin ortaya çıktığı gözlendi. Yabancı borsalarda ise daha çok alıma yönelik olmak üzere satışların da yapıldığı ortaya çıktı. 4 bin dolar ile meydana gelen bitcoin yükselişi ilerleyen zamanlarda 6 bin 400 olarak pek çok uzman ve analist tarafından ifade edilen psikolojik sınırın aşılması ile birlikte alım hareketlerinin daha yaygın hale gelmesinde önemli rol oynayacak.

Bitcoin Güvenliği Hakkında Açıklama Yapıldı!

Bitcoin Alınmalı Mı?

4 bin dolar sınırını geçen Bitcoin hakkında yatırımcıların en merak ettiği konuların başında Bitcoin almak için doğru bir zamanda bulunup bulunulmadığı geliyor. 4 bin dolar ile gerçekleşen bitcoin yükselişi için söz konusu artışın sürekli olup olmayacağı konusunda endişeler bulunuyor. Ancak 7 Ocak sabahı itibarıyla hala 4 bin doların üzerinde durması Bitcoin için olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Yine de yatırımcıların anlık yükseliş ve düşüşler karşısında panik haline geçerek alım ve satım yapması tavsiye edilmiyor. Büyük kayıplar yaşamamak adına piyasanın geldiği seviyelerin geri dönülmez olduğunun tecrübe edilmesi de gerekiyor. Çoğu zaman piyasadan çıkma kararı aldıracak kadar büyük zararlara yol açabilecek hamleleri yapmadan önce alım ve satım kararlarının piyasada kalıp kalmamada belirleyici rol oynadığına da dikkat etmek gerekiyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply