Bitcoin Tahmini Yaparken; Gümüş Tehlikesi!

Bitcoin’in geride bıraktığımız yaklaşık bir haftaya uzayan satış işlemlerinin ardından 3 bin 500 dolar seviyelerine kadar inip burada bir süre kalması pek çok analist ve uzmanı Bitcoin’in daha da alt seviyelere oturabileceği konusunda endişelendirdi. Birçok uzman yükselişin olası bir düşüşten daha muhtemel olduğunu dile getiriyor olsa da yaşanan gelişmelerin nasıl sonuçlar getireceği merakla bekleniyor. Tahminleri ile sık sık yatırımcıların dikkatini çeken bir uzman tarafından son bitcoin tahmini kapsamında Bitcoin’in 2011’de gümüş grafiği ile çok benzer bir çizgiyi takip ettiği ortaya kondu. Gümüş o dönemlerde tıpkı Bitcoin gibi yükseliş yaşamış ardından çöküş deneyimlemişti. Son olarak gümüş ulaştığı en yüksek seviyesinin yüzde 70’inin altında olduğu bir değerle işlem görüyor.

Bitcoin Tahmini

Bitcoin Tahmini

Gümüşe Bakılarak Yapılan Tahminler Doğru Çıktı!

Bitcoin’in gümüşle olan benzerliğinin fark edilmesinin ardından çeşitli uzmanlar tarafından bitcoin tahmini yapılırken gümüşün 2011 yılındaki hareketlerine bakılarak belirli Bitcoin fiyatlarından söz edildi. Bu noktada daha önce yapılan tahminlerle 1 ile 3 aylık bir süre için 3 bin 200 dolar seviyelerine gerileceği tahmin edilen Bitcoin geçtiğimiz süreçte tahminin yapıldığı dönemde 3 bin 125 dolarlara kadar geriledi. Bugün gelinen noktada ise gümüşten alınan verilerle yapılan bitcoin tahmini sonucunda Bitcoin’in 2 bin 400 dolar seviyelerine kadar düşmesi bekleniyor. Orta vadeli beklentiler sonucunda ortaya konan bu rakam Bitcoin boğalarının başlangıç seviyesi olma özelliğini de taşıyabilir.

Olası Düşüşler Bitcoin’e Yeni Yollar Açabilir!

2011 yılındaki gümüş grafikleri ile oldukça benzer bir görüntüye sahip olan Bitcoin hakkında öncelikli olarak sadece Bitcoin’in değil tüm kripto para birimi piyasasının ayılardan kurtulmasını sağlayacak hamlelerin yapılması bekleniyor. Bu durum özellikle piyasayı büyük ölçüde rahatlatması beklenen kurumsal yatırımcılar için çok daha büyük bir öneme sahip. 2 bin 400 dolarlık seviyelerin görülmesi halinde pek çok kurumsal yatırımcının kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak adına kripto para birimlerine yönelebileceği de düşünülüyor. Bu durum beraberinde piyasanın farklı noktalarında dijital varlıklara yatırım yapılması için güvence ve kolaylık sunacak yeni yolların geliştirilmesine de sebep olabilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply