Bitcoin Tahmini; Bitcoin’den Güçlü Bir Hamle Gelebilir!

Bitcoin uzun süredir yaşamakta olduğu düşüş eğilimi ve trendinin ardından birkaç gündür fiyatında büyük ölçüde değişiklikler yaşamadan stabil sayılabilecek bir aralıkta kalmaya devam ediyor. Söz konusu gelişmenin değerlendirilmesinin ardından bitcoin tahmini yapan pek çok analist ve uzman bu duraklama dönemlerinin Bitcoin’in çıkış yapmaya hazırlandığı bir dönemin hemen öncesi olabileceğini düşünüyor. Güçlü bir çıkış dönemi yatırımcıları bekliyor olabilir. Bir süredir çevresinde gezdiği 3 bin 500 dolar seviyelerinden hemen önce 4 bin 100 dolara kadar çıkış yapan Bitcoin’in bu aynı aralıklardaki gezintisinin güçlü bir hamle ile sonuçlanabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Bitcoin Tahmini

Bitcoin Tahmini

Ayıların Etkisi Azalıyor!

4 bin 100 seviyelerinden 3 bin 500’de bir süre sabit kalacak gibi gözüken noktalara geldiğinde piyasada bulunan ayıların yaşanan gelişmeler karşısında ısrarcı olmadığı da açıkça görüldü. Ayı görünüşünün oldukça zayıfladığı özellikle Ocak ayının bitcoin tahmini konusundaki en önemli göstergelerinden biri haline geldi. Analistler bu değerlendirmeleri grafiklerde bulunan üçgen kalıbı ile açıklıyor. Güçlü destek seviyesini daralan bir üçgenle ortaya koyan Bitcoin grafiklerinin 3 bin 600 dolara kadar Bitcoin fiyatı için ihtimal veriyor olması üzerinde duruluyor. Fiyat hareketliliklerinde yaşanan durgunluğun satıcıların etkinliğinin azalması anlamına geldiği de düşünüldüğü için piyasada bir boğa hamlesinin gelmesi olası görülüyor. Bitcoin ETF teklifi hakkında verilen son çekilme kararı ile birlikte fiyatların hareketliliğinin daha da kısıtlandığı dikkat çekiyor.

4 Saatlik Grafik Neler Gösteriyor?

Daha isabetli bir bitcoin tahmini yapmak üzere 4 saatlik grafik incelemesi yapıldığında da diğer grafiklerde görülen daralan üçgen çıkışının açıkça bulunduğu görülüyor. Grafik üzerinden yapılan değerlendirmeler 4 bin dolar seviyesinin psikolojik bir seviye olduğuna işaret ediyor. Yatırımcılar teknik değerlendirmeler yaparken öncelikle azalan üçgen konusunda bu görünüşün bir düşüş dönemini işaret ettiğini ve ayı piyasasının olması gerekenden uzun sürdüğünü gösterdiğini de bilmesi gerekiyor. Önceden yaşanan hareketlerin hızlanarak sonlanması anlamına gelen bu durum ilerleyen zamanlarda aşağı yönlü bir kırılmayı da beraberinde getirebilir. 3 bin 500 doların biraz altında seyredebilecek üçgen kırılmaları ile ayıların tekrar güçlenmesi gündeme gelebilir. Daha önce Aralık ayında görülen 3 bin 100 seviyelerinin de altına inilmesi tehlikesi böylece tekrar ortaya çıkabilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply