Bitcoin Rallisi Ocak’ta Yaşanabilir!

2018’deki büyük düşüşlerin ardından 2019 yılı Bitcoin adına beklentilerin oldukça değişkenlik gösterdiği bir yıl olarak başladı. Farklı analistler ve uzmanlar benzer grafik yorumlarında bile piyasanın farklı şekillerde davranabileceğine dair açıklamalarda bulunabiliyor. Bu noktada kısa yükseliş aralıklarını ve yoğun miktarda düşüş trendlerini deneyimleyen Bitcoin’in 2018 yılındaki performansının ardından 2019 Ocak ayının sonlarına doğru bir bitcoin rallisi yaşanabileceği ihtimali ortaya konuyor. Tradingview uzmanları tarafından hazırlanan grafiğe bakılırsa Bitcoin rallisinin Ocak ayının ilerleyen günlerinde başlayarak ara ara yaşayacağı düşüşlerle birlikte ilerleyen haftalara da sarkabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Elliot Waves modelinde hazırlanmış olan grafikte Bitcoin son iki aylık performansı ile birlikte değerlendiriliyor.

Bitcoin Rallisi

Bitcoin Rallisi

Ralli Sonucunda Kaç Seviyelerine Ulaşılması Bekleniyor?

13 Ocak 2019 itibarıyla Bitcoin 3 bin 600 dolar seviyesinin hemen üzerinden bir alım fırsatı sunuyor. Alım fırsatlarının yatırımcıların karşısına çıktığı son dönemler olarak görüldüğü analizlerde, yukarıda bulunan grafik değerlendirmelerini yapan uzmanlar birkaç gün içerisinde 4 bin 100 dolar seviyelerine yaklaşılacağına dikkat çekiyor. Daha uzun vadeli bir hedef olarak ise bitcoin rallisi sonucunda 4 bin 600 doların üzerine çıkacak değerlere ulaşılması bekleniyor. Grafikte yer alan üçgen desenlerinin boğa güreşini yansıtıyor olması ralli tahminlerine en çok güç kazandıran durumların başında geliyor. Yine de kısa vadeli görünümde Bitcoin rallisinden önce 3 bin 600 doların da altına inen bir rakamı görmek ihtimaller dahilinde değerlendiriliyor.

Boğa İşaretleri Artıyor!

Elliot Waves modelinden alınan verilerin haricinde bitcoin rallisi için güçlü kanıt oluşturabilecek bazı gelişmeler de bulunuyor. Çeşitli yatırımcılar tarafından yapılan tahminlere bakıldığında oransal olarak uzman ve analistlerin büyük bir kısmı önümüzdeki günlerde yaşanacak yükselişlere dikkat çekiyor. Özellikle 3 bin dolar seviyesinin altına inilmemesi halinde yükseliş trendlerinin sürelerinin de genişleyeceğine vurgu yapılıyor. İhtimaller dahilinde Bitcoin rallisinin gerçekleşmesi ve analistlerin okumalarının doğru yanıtlar alması sonucunda Bitcoin’in nihayetinde 4 bin 800 dolar seviyelerine kadar gelebileceği belirtiliyor. Görülen dirençler 5 bin 800 dolar seviyesine kadar yükselebilecek dirençleri işaret ediyor olsa da bunun epey bir zaman ve çaba gerektirdiği de özellikle belirtiliyor.

Comments (No)

Leave a Reply