Bitcoin Boğa Koşusu Yakın Zamanda Başlayabilir!

Kimi kripto para birimlerinde kripto paranın piyasa içindeki değerlenmelerine bakılarak yükselişinin olumlu dönütler getirip getirmeyeceği ortaya konurken kimi kripto para birimlerinde söz konusu birimlerin geleceğine dair herhangi bir işaret vermeyen fiyat hareketleri de yaşanmayabilir. Fakat özellikle Bitcoin gibi kripto para piyasasının temelini oluşturan ve en köklü para birimi için analistler ve uzmanlar bazı güçlü tahminler ortaya atabiliyor. Son dönemde uzmanlar sıklıkla bitcoin boğa koşusu ile birlikte kendini gösterecek olan patlayıcı bir rallinin yakın zamanda piyasada gerçekleşeceğini belirtiyor. Piyasa rallisinin ortaya çıktıktan sonra 4 bin doları geçecek bir değere Bitcoin’i ulaştırmasıyla başarılı olabileceği de öngörülüyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Bitcoin Boğa Koşusu

Kapsamlı Bir Yükseliş Yaşanabilir!

Yakın zamanda yaşanması beklenen bitcoin boğa koşusu ile birlikte yatırımcıların hızlı düşüş sırasında kaybettiklerini kısa sürede toparlamasının da mümkün olabileceği düşünülüyor. Özellikle bu konuda uzmanların artış eğiliminin tahmin edilenden çok daha kapsamlı bir şekilde gerçekleşeceğine dair olan inancı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bazı analistlerin Bitcoin’in dibe vurmasının ardından rallisine başladığını belirtmesi ise piyasanın verdiği cevaplar doğrultusunda mantıklı bulunuyor. 4 bin dolarlık seviyenin tüm bu gelişme aralığında kısa süreliğine de olsa kırılmış olması boğa koşusunun uzun zaman önce başladığına işaret ediyor. Spekülatörler kısa bir süre içinde Bitcoin fiyatının çok hızlı bir şekilde ivmelenerek yükseleceğini de belirtiyor.

Kripto Para Birimleri Tekrar Düşüş Trendine Girdi!

Bitcoin Rallisini Hangi Gelişmeler Hızlandıracak?

Yatırımcılar çok daha dikkatli bir şekilde hareket etmek istedikleri kripto para piyasası içerisinde olası bir bitcoin boğa koşusu dönemini kaçırmamak ve erken davranmak adına hangi gelişmelerin ardından söz konusu rallinin daha görünür bir biçimde yaşanabileceğini de öğrenmek istiyor. Bu noktada Bitcoin rallisi için ilk dikkat çeken gelişme yakın zamanda ABD’de çıkabilecek kripto para birimlerinin ticaretinden vergi alınmaması yasa teklifinin kabul edilmesi olacak. Bununla birlikte New York Menkul Kıymetler Borsası’nın kripto para birimlerine yönelik yeni bir proje ortaya koyması da bekleniyor. Bu projeyle birlikte kurumsal yatırımcıların etkinliğini artıracak Bakkt faaliyetlerinin artması ile Bitcoin rallisi çok daha hızlı bir şekilde piyasada kendini gösterebilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply