Bitcoin Long Pozisyonları Güç Kazanıyor!

Kripto para sektörünün ortaya çıkmasında lider rolü oynayan ve bugün geldiği noktada liderliğini pek çok istatistik çerçevesinde sürdürmekte olan Bitcoin son dönemlerde yaşadığı düşüşlerle yatırımcıların yakından izlediği bir kripto para haline geldi. 2017 yılının bugünlerle aynı zamana denk gelebilecek Aralık aylarında ilk ortaya çıkışından o güne dek en yüksek seviyesine ulaşıp 20 bin dolar seviyesine kadar gelmiş olup bugün düştüğü nokta ilgiyle takip ediliyor. O günden şimdiye dek 3 bin 200 dolar civarında bir kayıp yaşayan Bitcoin için Bitcoin’in geleceği konusunda çeşitli analizler yapılıyor. Özellikle bitcoin long pozisyonu değerlerinde görülen artışlar Bitcoin’in geleceği konusunda olumlu sinyaller veriyor.

bitcoin long pozisyonu

bitcoin long pozisyonu

RSI ve Long Pozisyonları Ne Söylüyor?

Bitcoin analizlerinin yapılması için hazırlanmış olan endekslere bakıldığında boğa görünümünün ortaya çıktığı rahatlıkla görülebiliyor. Göreceli kuvvet endeksi olarak bilinen Relative Strength Index rakamlarına göre Bitcoin için aşırı satış durumuna girildiği gösteriliyor. Bunun yanı sıra Euro ile olan kurun Bitcoin’in oldukça etkin olduğu ve pek çok önemli borsada bitcoin long pozisyonu için artışın öne çıkarıldığı da belirtiliyor. Bitcoin fiyatlarının ilerleyen zamanlarda yükseleceğine dair tahminler anlamına gelen long pozisyonlarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise merakla bekleniyor. Son olarak tekrar 3 bin 300 dolaylarını test etmeye başlayan Bitcoin’in toplam piyasa hacmi bakımından 100 milyar doların üstünde kalması da mümkün olabildi.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Söz konusu analizler ve son yaşanan gelişmeler Bitcoin konusunda olumlu bir izlenim yaratıyor gibi görünse de güvenilir göstergelere bakıldığında özellikle kısa vadede Bitcoin için olumlu bir tablo çizmek mümkün görünmüyor. Yatırımcıların bitcoin long pozisyonu üzerinden yaptıkları değerlendirmelerin yanı sıra piyasanın güncel olaylara verebileceği tepkiler konusunda da uyanık olması gerekiyor. Birkaç gün içinde başlaması beklenen Noel tatilinin etkilerinin piyasaya yansıması sonucu Bitcoin’in izleyeceği yol hakkında daha belirgin fikirlere sahip olmak da mümkün olabilecek. Bitcoin 18 Aralık 2018 saat 09:00 itibarıyla 3 bin 498 ABD Doları ve 18 bin 821 Türk Lirası cinsinden piyasalarda değer görüyor.

Comments (No)

Leave a Reply