Bitcoin Kısa Pozisyon Göstergeleri Bahara İşaret Ediyor!

Uzun süren düşüş trendinin ardından 4 bin dolar seviyelerine iyiden iyiye yaklaşan Bitcoin’de boğalar 4 bin dolarlık fiyatı savunmaya devam ediyor. Fiyatların daha da yükselmesi için beklenen ivmelenme gücünü kendinde bulamayan Bitcoin bunun sonrasında bitcoin kısa pozisyon değerlerinde de düşüşler yaşamaya başladı. Bu durum ayıların kaybı olarak da yorumlanabiliyor. Ancak yine de son zamanlarda yaşanan volatilitedeki düşüşler Bitcoin haricindeki kripto para birimlerini daha zor bir duruma soktu. Bu aşamada en iyi performansı gösteren koinlerin başında ise TRON geldi. Kısa pozisyonlarla ilgili tüm bu gelişmeler dikkate alındığında yeni bir baharın gelebileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Bitcoin Kısa Pozisyon Gösterge

Bitcoin Kısa Pozisyon Gösterge

Uzman Yorumları Neler Söylüyor?

Bitcoin’in direnç seviyesine odaklanan uzmanlar ve analistler 3 bin ile 5 bin dolar arasındaki bir seviyenin Bitcoin’in işlem göreceği seviyelerden olacağına dikkat çekiyor. Satış hacimlerine odaklanan grafiklere de bakıldığında yılın ilk günü 1 Ocak’tan itibaren ele alınan bir çizgide Bitcoin fiyatlarının toplamda yüzde 30’a yaklaşan bir düşüşle kısa satış seviyelerini gördüğü de ortaya konuyor. Ayı hakimiyetlerinin azaldığını kesin bir şekilde gösteren bu gelişmeler bitcoin kısa pozisyon yorumlamalarından elde edilen çıkarımlar olarak da dikkat çekiyor. Her ne kadar direkt fiyat hareketlerine bakıldığında durgun bir çizgide olduğu görülen Bitcoin’in piyasa notu değerlendirmelerinde kısa pozisyon miktarının düşüş trendine girmesi tahminleri güç veren detaylardan oluyor.

2019 Yılı Kısa Pozisyonlarda Düşüşle Başladı!

Yeni yılda ikinci haftayı tamamlamaya yaklaşılan bu günlerde bitcoin kısa pozisyon ile ilgili olarak dikkat çeken en önemli husus yılın ilk gününden itibaren bu değerlerin sürekli olarak azalma trendine sahip olduğu oluyor. Yılbaşından bu yana kısa pozisyonlarda düşüş trendiyle kendini gösteren Bitcoin uzun pozisyonlarda da artış yaşaması ile yatırımcılar tarafından dikkat çeken bir trendi yaşamaya devam ediyor. 2 Ocak’ta yaşanan kısa pozisyonun ardından 11 Ocak tarihi itibarıyla bugüne kadar kısa pozisyonlarda düşüşler görülmeye devam ediliyor. An itibarıyla 3 bin 700 dolar seviyesinin üstünde olan kripto para fiyatı yaklaşık 67 milyar dolarlık piyasa değeri ile yatırımcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply