Bitcoin Hesabı Açma ve Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin Hesabı Açma ve Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin ve benzeri altcoinler üzerinden kazanç elde edilmesi fikriyle bu kripto para birimleri üzerine yatırım yapmayı planlayan kişiler için ilk sorun kullanacakları ve üzerinde işlem yapacakları kripto para birimlerini kullanmaya yönelik hesapları nasıl açabilecekleri olmaktadır. Daha çok bankacılık ve diğer para piyasalarından alışkın olunan bir söyleyişle hesap açma şeklinde adlandırılıyor olsa da öncelikle bitcoin hesabı açma gibi bir durumun bulunmadığından söz etmek gerekir. Her ne kadar Bitcoin ya da benzer altcoin hesabı adı altında bulunan bir hesap türü var olmasa da yaygın kullanılan adıyla aracı sitelerdeki üyelikler veya sanal cüzdanlar için Bitcoin hesabı terimini kullanabilmek mümkün olmaktadır.

Bitcoin Hesabı Açma

Bitcoin Hesabı Açma

Siteler Üzerinden Nasıl Hesap Açılır?

Bitcoin ve diğer altcoinlerin alım satımına yönelik tüm işlemleri yapabilmeye olanak sağlayan sitelere üye olarak söz konusu bitcoin hesabı açma işlemini gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Sitelerin küresel ya da yerel düzeyde olması önemli olmaksızın. Benzeri işlemlerin yapılabildiği tüm siteler hesap açma işlemi için uygun alanlar olmaktadır. Yatırımcılar Binance gibi küresel çaptaki siteleri ya da Paribu, BTCTurk gibi yerli borsaları kullanarak hesaplarını açabilirler. Herhangi bir internet sitesinin üyelik formunda istenen çok basit bilgilerde. Olduğu gibi kripto para piyasasında işlem yapmaya yarayacak hesapların açılması da bu kanalla oldukça kolay olmaktadır. Ancak bu aşamada kimi sitelerin kullanıcılar kimlik doğrulaması yapmak için ikamet belgesi, fotoğraf gibi belgeler istemesi de söz konusu olmaktadır. Bu yönde talebi bulunan siteler için borsanın güvenilir olup olmadığı yönünde ayrıca bir değerlendirme yapılmalıdır.

Sitelere Güvenmeyenler için Bilgisayarda Hesap Açma

Kripto para piyasalarına dahil olmak isteyen yatırımcılar için sitelerin güvenli olmadığı düşünülen durumlarda bitcoin hesabı açma için alternatif bir yöntem daha bulunmaktadır. Borsalara duyulan güvenden şüphe ediliyorsa bu durumda bilgisayara yüklenebilen uygulamalar şeklinde indirilebilecek sanal cüzdan programlarını kullanmak yerinde olacaktır. Aynı şekilde online platformlar üzerinden hizmet verebilen sanal cüzdanlarla da sitelerdeki üyeliklere alternatif bir yöntemle sanal para hesapları açılabilmektedir. Ancak bu tür bir yöntemde yatırımcıların kötü niyetli kişilerden korunmak adına internet bağlantısı kesilmiş bir bilgisayarı kullanması gerekecektir.

Tıpkı bilgisayara indirilen programlar gibi iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda da bitcoin hesabı açma işleminin yapılabileceği uygulamalar bulmak mümkün olmaktadır. Ancak yine sitelerde olduğu gibi program ve uygulamalarda da mutlaka platformların güvenilirliğine. Ve borsada yatırımcılara sunduğu imkanlara bakarak bir seçim yapılmalıdır.

Comments (No)

Leave a Reply