Bitcoin Geleceği 2019 Yılında Eski Rakamlara Çıkabilecek Mi?

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2018 yılının başı ile son dönemleri kıyaslandığında Bitcoin’in toplamda yüzde 80’e yaklaşan bir değer kaybı yaşadığı görülüyor. Bu tarih aralığında bugüne kadar yaşadığı en büyük düşüşlerden birini de yaşamış olan Bitcoin için 2018 yılı oldukça zor bir yıl olarak geride bırakılıyor. Piyasada işlem yapan pek çok yatırımcı ile birlikte kripto para dünyasında yerini almak isteyen çok sayıda kişi bitcoin geleceği 2019 yılında ne olur bunu öğrenmek istiyor. Bitcoin’in 2017 yılının başlarından itibaren yaşadığı hızlı yükselişlerle tekrar karşılaşmak isteyen yatırımcılar 2019 yılında benzer bir tabloyu görüp göremeyeceklerini analizler üzerinden okuyor.

Bitcoin Madenciliği İşverenleri Zor Durumda Bırakıyor!

Göstergeler Ne Söylüyor?

Bitcoin değerini yakından ilgilendiren gelişmelere bakılarak Bitcoin’in daha önceden yer aldığı seviyelere tekrar çıkıp çıkamayacağı ile ilgili bazı tahminlerde bulunabilir. Buradan hareketle son dönemde aralarında Microsoft, Starbucks ve Facebook gibi önemli şirketlerin de yer aldığı çok sayıda kurumsal yapının kripto girişimlerini başlatması ya da başlatmaya hazırlanması bitcoin geleceği 2019 yılı konusunda umutlu görüşler elde edinilmesini sağlıyor. Şirketlerin potansiyellerine bakıldığında her bir şirketin yapacağı işlemler sonrasında bir boğa koşusuna sebep olabileceği ve bu sayede Bitcoin değerinin tekrar yükselebileceği bekleniyor. Kurumsal şirketlerin ve fon yöneticilerinin de piyasada daha güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak adına merkezsiz teknoloji ağlarının büyümesinin de önü açılıyor.

Bitcoin Geleceği 2019 Yılında Eski Rakamlara Çıkabilecek Mi

Bitcoin Geleceği 2019 Yılında Eski Rakamlara Çıkabilecek Mi

Bitcoin Geleceği Hakkında Farklı Yaklaşımlar

Bitcoin’in 2019 yılında geleceği noktaya ilişkin tahminlerde farklı görüşler bulunuyor. Bunlardan birincisi kripto para fiyatlarının sadece bir rakam olduğunu belirten ve geleceğe ilişkin değeri tespit etmede fiyatların çok da önemi olmadığını savunan bir görüş oluyor. Bu sebeple endişe edilmemesi gerektiğini ortaya koyan bu görüşün yanı sıra bitcoin geleceği 2019 yılı için 3. ve 4. çeyreğe kadar ayı piyasasının etkilerinin devam edebileceği de söylenenler arasında. Ancak bir başka açıdan kuvvetli bir ralli yaşanabilmesi de olası görülüyor. Çünkü Bakkt ismiyle kurulan platform sayesinde kurumsal yatırımcıların piyasadaki etkinliklerinin artmasına bağlı olarak Bitcoin değerinin yükselebileceği de tahmin ediliyor. Genel bir bakış atıldığında olumlu açıdan bakılırsa Bitcoin’in 2019’da daha önce ulaştığı en yüksek değerleri de geride bırakması söz konusu olabilir.

 

Comments (No)

Leave a Reply