Bitcoin Fiyat Tahmini; Uzun Vadede Bitcoin’in 15 Bin Doları Geçmesi Bekleniyor!

Bitcoin’in düşüşlerle kendini gösterdiği 2018 yılından sonra 2019’da bazı analist ve uzmanların ilk dönem için yükseliş umutları da boşa çıktı. Şubat ayının ilk günlerine yaklaşılan bugünlerde Bitcoin aralıklı düşüşlerle değer kayıpları yaşamaya devam ediyor. Ancak bitcoin fiyat tahmini yapan analistler ve uzmanlar bu düşüş eğilimlerinin kısa süreli olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Analizler sonucunda ortaya konan bilgiler sonrasında özellikle 5 yıl gibi uzun vadeli bir dönemin sonunda Bitcoin’in ulaştığı en yüksek değerlere yakın noktalara yükselmesi bekleniyor. Bir araştırma sonucu ortaya konan bu pek çok kişinin hemfikir olduğu gelişme mali müşavirlerin, komisyoncu bayi temsilcilerinin, finansal planlamacıların ve madencilik temsilcilerinin görüşlerini içeriyor.

Uzun Vadede Bitcoin’in 15 Bin Doları Geçmesi Bekleniyor

Uzun Vadede Bitcoin’in 15 Bin Doları Geçmesi Bekleniyor

Kripto Paralar İlgi Çekmeye Devam Ediyor!

Araştırma sonuçlarının fiyatlar dışında ortaya koyduğu bir başka gerçek de kripto para birimlerinin tamamının önemli ölçüde dikkat çekiciliğini korumaya devam ettiği oluyor. Çoğunluğunun kripto para birimleri hakkında danışmanlık hizmeti veren kişiler olduğu görülen katılımcı kitlesinin geride kalan bölümünün de kripto para birimleri üzerine yatırım yapmaya sıcak baktığı ve bu konuda araştırma yaptığı görülüyor. Çoğunluğu hali hazırda piyasalarda çeşitli danışmanlık faaliyetlerinde bulunan bu kişilerin yarısından fazlasının bitcoin fiyat tahmini konusunda uzun vadede oldukça umutlu olduğu görülüyor. Özellikle 5 senenin sonunda öngörülen 17 bin 500 dolar seviyesinin üstü herkes tarafından makul görülen bir seviye olarak kendini gösteriyor.

Ayılara Rağmen İlgi Artıyor!

Ayı piyasasının oldukça güçlü ve uzun süreli bir şekilde kripto para birimleri üzerinde etkisini gösterdiği böylesine bir dönemde kripto para birimlerine olan ilginin artıyor olması araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından biri olarak dikkat çekiyor. Beş senelik bitcoin fiyat tahmini için ortaya konulmuş rakamdan farklı olarak kripto para birimlerinin ilgi çekiciliği üzerinde durulduğunda da özellikle genç bir yatırımcı kitlesinin bu alana daha çok önem verdiği görülüyor. Mali müşavirler ve ETF’yi temel alan finansal danışmanların etkisiyle birlikte kripto paraların gelişiminin devam etmesini sağlayacak olan yatırım devamlılığının sağlanması sorunsuz bir şekilde varlığını sürdürecek.

Comments (No)

Leave a Reply