Bitcoin Destek Noktası Yakından Takip Ediliyor!

Bitcoin geride bıraktığımız 48 saatlik periyot içerisinde beklenmedik bir şekilde ani düşüşler tecrübe etti. Yaşanan düşüşler sonrasında kripto para piyasası içerisinde Bitcoin’in değerinin 10 milyar daha fazla bir düşüş yaşaması da söz konusu oldu. Özellikle Bitcoin Cash ve EOS’un yaşadığı kayıplarla kendini belli eden bir haftalık periyot içerisinde Tether’in belirtilen iki kripto paranın üzerine de çıkması gerçekleşti. Çeşitli analistler ve uzmanlar tarafından yaptıkları bitcoin analizi sonucu olarak dile getirilse de şimdiye kadar çok fazla ciddiye alınmayan Bitcoin’deki 3 bin dolarlık destek seviyesinin altına inme ihtimali bu gelişmelerin ardından ciddi derecede güçlenmiş oldu.

Bitcoin Destek Noktası Yakından Takip Ediliyor!

Bitcoin Destek Noktası Yakından Takip Ediliyor!

Bitcoin Yüzde 50’den Fazla Düşüş Yaşayabilir!

Hala 3 bin dolar destek seviyelerini savunmakta olan Bitcoin’in özellikle kısa vadeli eğilimlerinde düşüş trendlerinin uzaması söz konusu olabilir. Bir kripto para yatırımcısı tarafından Bitcoin’in destek noktası olarak görülen 3 bin dolar seviyesinin altına inilmesi halinde Bitcoin’in yüzde 50’den fazla kayıp yaşayabileceği iddia edildi. Teknik olarak analizlerini de detaylandıran yatırımcı bitcoin analizi verilerinden hareketle ayı piyasasının düşük seviyelerde yükseliş yaşadığını belirterek var olan pozisyonlarda kalmanın daha avantajlı olabileceğini iddia etti. Buna ek olarak kimi analistler de 3 bin dolar seviyesinin altında güçlü destek bulunmadığını ve kısa vadede bu noktanın da altına düşüşlerin yaşanması ile birlikte sert bir düşüş ihtimalinin gerçekleşebileceği söyleniyor.

Ayı Dönemi Tekrar Mı Başlayacak?

Tüm verileri ile bitcoin analizi değerlendirmelerine bakıldığında piyasalarda negatif bir havanın hakim olduğu görülüyor. Fiyat trendlerinden dolayı pek çok yatırımcı olumsuz bir görüş içerisinde olurken aşağı yönlü kalmaya devam ediyorlar. Teknik analizler sonucunda büyük kripto para birimlerinde bir artış beklentisinin bulunmadığı açıkça görülürken buna ek olarak piyasa değeri düşük olan kripto para birimleri için de aynı şekilde momentum bulunmadığı açıkça görülüyor. Yaşanan tüm gelişmeler için kimi analist ve uzmanlar yaklaşan bir kışa işaret edildiğini belirtirken kimileri de ayı döneminin tekrar başlayabileceği endişesini taşıyor. Yine de tüm piyasanın fikirde birleştiği ortak nokta kısa vadede değil ama uzun vadede piyasanın daha olumlu koşullar sunması oluyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply