Bitcoin Boğaları Geri Mi Döndü?

Bitcoin piyasasında yaşanan uzun süreli düşüş ve ardından meydana gelen yükseliş hareketleri analistleri bu alanda kapsamlı çalışmalar yapmaya yöneltti. Teknik açıdan hazırlanmış bir grafiğe bakıldığında Bitcoin’in değerinin 4 bin doların üstündeki güçlü hareketlenmesini takip edecek şekilde değerinin de yükseldiği açıkça görülüyor. Analistler bu durumu bitcoin grafikleri üzerinden aldıkları bilgilerle birlikte Bitcoin boğalarının geri döndüğüne yoruyor. Önümüzdeki dönemde Bitcoin boğalarını uzun soluklu bir ralli bekliyor olabilir. İlk kez 17 Aralık’ta 3 günlük periyotlarla hazırlanmış grafikler üzerinden tespit edilen tersine dönüş mumunun ortaya çıkması Bitcoin’in yükseliş trendine yöneldiğini de haklı çıkarıyor. Düşüş eğilimli grafiğin birden yaşadığı bu değişimin boğaları piyasaya çağırabileceği bekleniyor.

bitcoin grafikleri

bitcoin grafikleri

Piyasa Grafikleri Haklı Çıkarıyor!

4 bin dolarlık seviyelerin üzerine çıkan Bitcoin, değeri itibarıyla grafikler üzerinden alınan bilgilerin piyasaya beklenildiği gibi yansıdığına da işaret ediyor. Özellikle 3 günlük grafiklerde yaşanan yükselişlerin aynı şekliyle teyit edilmiş olması ilerleyen zamanda grafikler üzerinden oluşan Bitcoin’in 4,4 bin dolarlık direnç seviyesini geride bırakacağı beklentisini gerçeğe dönüştürebilir. RSI yükseliş trendlerini de destekler duruma gelen 3 günlük bitcoin grafikleri EMA değerlerinin de yükseklerde ilerlemesini doğal hale getiriyor. Özellikle RSI değerlerinin 15 Aralık tarihinde ortaya çıkardığı yükseliş sapmalarını doğrulayacak şekilde alt bölgelere sıçraması söz konusu grafik okumalarının piyasada karşılıkları olduğunu da gösterdi.

Bakkt Platformu Bitcoin için Neden Önemli?

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Bitcoin’in 5 ve 10 günlük bitcoin grafikleri üzerinden alınan EMA’larının kuzey yönünde 14 günlük RSI değerlerinin ise 50’nin üzerinde olması ile birlikte Bitcoin için analistler güncel bir durum değerlendirmesi yapıyor. Buna göre öncelikle boğa dönüşünün gelmesinin kaçınılmaz olduğu belirtiliyor. Boğaların dönüşü ile birlikte yaşanacak ralli sonrasında Bitcoin’in 4,4 bin dolar gibi bir seviyeye gelebileceği de tahmin ediliyor. Bununla birlikte düşüş trendine girmesi çok düşük bir ihtimal olarak görülen Bitcoin’in günlük 3,63 bin dolar dolaylarının altında kalacak bir artış yaşamasının Bitcoin’in uzun bir aradan sonra deneyimlediği yükseliş eğilimini de bozacağı bekleniyor. 23 Aralık itibarıyla 4 bin doların hemen altında değerlenen Bitcoin 71 milyar doların üstündeki piyasa değeri ile işlem görüyor.

 

Comments (No)

Leave a Reply