Bitcoin Bir Yıl İçinde Patlayabilir!

Çeşitli analistler ve uzmanlar tarafından ortaya atılmış olsa da 2019 yılı için Bitcoin’in patlama yapacağına dair ihtimaller iyiden iyiye zayıflamaya başladı. Ancak ünlü finans yazarı Clem Chambers tarafından yapılan değerlendirmeler bu ihtimalleri tekrardan güçlendirmeye yetti. Yatırımcıların da en az analistler kadar bitcoin konusunda pozitif bir bakış açısına sahip olduğu bu dönemde piyasada kalma kararının en büyük motivasyonlardan biri Bitcoin’in ilk başladığı noktadan bugün büyük düşüşler yaşamış olsa bile geldiği nokta oluyor. Fakat geçen yılın başlarıyla kıyaslandığında yatırımcıların Bitcoin’e olan güvenlerinin önemli ölçüde sarsıldığına da dikkat çekiliyor.

Bitcoin’in Gücünü Gösteren Boğa Sinyalleri

Chambers Bitcoin’in Geleceği Hakkında Konuştu!

Daha önce Bitcoin’in yükseleceği ve düşeceği zamanlarda konusunda isabetli tahminleri bulunmuş olan Chambers tarafından açık bir şekilde bitcoin değerinin bir yıllık süre içinde önemli bir patlama yaşayacağı belirtildi. Tıpkı internetin yaygınlaşması ve gelişmesinde olduğu gibi kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin de geleceğinin 25 yıldan az olmadığına vurgu yapıldı. Bugüne kadar yaşanan gelişmelerin ilerde yaşanacak gelişmelerle birlikte değerlendirildiğinde çok küçük adımlar olduğunu vurgulayan finans yazarı olası Bitcoin yükselmeleri sırasında doğru pozisyonda yer almak gerektiğine de dikkat çekti. 2018’in yaz aylarında dile getirdiği bir tahminde Bitcoin’in2 bin dolara kadar düşüp ardından yükselişe geçeceğini belirten Chambers’ın 2 bin dolar olmasa da 3 bin 200 dolara kadar gerileyen Bitcoin’le başarılı analizlerini tekrar ortaya koyduğu görüldü.

Bitcoin

Bitcoin

Kripto Paralar Kalıcı Olacak!

Kripto para birimlerinin yaşadığı kayıplar ve kazançlar bir yana dururken kripto paraların kalıcılığı ile ilgili yeni tartışmalar da ortaya çıkmaya başladı. Bu konuda açıklama yapan kripto para dünyasının önemli isimlerinden biri olan Stephen Morrision da kripto paraların kalıcı olacağını düşünüyor. Özellikle Blockchain teknolojisinin oldukça güçlü bir teknoloji olduğu ve gelecekte pek çok alana yayılacak bir teknoloji olduğuna dikkat çekilerek bu tabana sahip bitcoin para biriminin yatırım için güvenilir bir alan sunduğu da belirtiliyor. Kripto paraların kalıcı olmasındaki en temel etkenlerden biri finansal işlemlerin çok daha hızlı, daha az maliyetli ve adil bir şekilde yapılması olacak.

 

Comments (No)

Leave a Reply